Sestava FBC Liberec

Dvořáková (33. Dlouhá) - Faťunová, Plíšková, Rumlová, Rondošová, Valešová, Foffová, Kabeláková, Horáková, Bárková, Vlachová, Knotková, Čermáková, Novotná

Sestava Tatran Střešovice

Antalová - Bystrianská, Vachušková, Prontekerová, Seemannová, Billá, Býčková, Zikmundová, Válková, Kopecká, Malecká, Želízková, Machková, Zabavská, Houžvičková, Matěvosova, Košvancová, Nádeníková, Kvasková

Branky: 10. Vlachová, 14. Bárková - 1., 7., 17., 18., 25. a 38. Seemannová, 3. a 48. Billá, 7. Houžvičková, 33. Malecká, 40. Nádeníková, 49. Vachušková, 50. a 57. Želízková, 57. Horáková, 60. Prontekerová . Rozhodčí: Ondřej Benačan a Patrik Šaroch. Diváci: 72.

Tatranky v Liberci ubránily tři body a po kanonádě Seemannové odjíždí vítězně

L I B E R EC - Střešovické hráčky nezaváhaly v Liberci ani minutu a hnaly se pro tři body, pro něž si koneckonců i dojely. Po kanonádě, kterou ovládla s šesti góly a jednou asistencí Kateřina Seemannová, tak odjíždí Tatranky vesele.

Tak to je paráda! Neskutečná forma Katky Seemannové rozhodla o vítězství, šesti góly a jednou asistencí totiž sestřelila domácí Liberec, kterému se po odchodu hnacího motoru Míši Mlejnkové vůbec nedaří a je poslední. Po zásluze tak byla hráčka s čídlem deset označena za nejlepší hostující hráčku utkání. Domácí se snažily dvěma góly konkurovat pražskému soupeři, síly a herní dovednosti sokyň jim to ale neumožnily.

Tatranky tak po vysoké výhře 16:2 odjely domů s plným ziskem bodů a s devíti body si upevnily sedmé místo. Pouhé tři body jim chybí k tomu, aby ohrozily šesté Bohemians. Budou to mít ale hodně těžké, již v pondělí vyzvou druhý tým tabulky - FBC Ostrava, právě s Mlejnkovou v sestavě. Exliberecká hráčka vévodí s 27 kanadskými body extralize žen, a tak budou mít střešovické hráčky co dělat, aby doma body ubránily.  Utkání začíná v 15:00.

Tomáš Jakubík (LIB): Čekali jsme těžký zápas, kde bude soupeř dominovat, a to se potvrdilo. První třetina z naší strany nebyla ideální, ale od druhé třetiny opět holky začaly plnit věci, které jsme chtěli a dokázali jsme hrozit z brejkových situací. Kdyby se hrálo na tutovky, tak jsme vyhráli. Zápas nám opět ukázal věci a situace, na kterých pracovat. Budeme lepší. Děkuji soupeři a divákům.

Marek Michálek (TAT): Pomohl nám dobrý vstup do utkání, po kterém přišlo trochu uspokojení. Klid na hole nám vrátila dlouhá přesilovka a střelecká forma Kačky Seemannové. Pak už jsme utkání kontrolovali, přesto soupeř občas zahrozil z brejku. Díky soupeři za utkání.