neděle 13.9.2020
Sportovní centrum Řepy
1. kolo

Muži pokřtili novou halu výhrou

Muži se i za nepříznivého stavu dokázali vzepnout a otočili zápas na svoji stranu. Šťastně tak odstartovali nejen novou sezónu, ale také své působení na půdě nové haly.

Začátek utkání se nesl ve vyrovnaném duchu. Ačkoli byly šance obou stranách, na gól si diváci museli počkat až do 11. minuty, kdy se radovali hosté. Ti se pak dokázali dostat dokonce do tříbrankového vedení a s Tatranem to začínalo vypadat bledě. 10 vteřin před koncem třetiny se však slova ujal navrátilec Ondřej Němeček a gólem do šatny snížil na 1:3.

Stejně jako v 1. třetině i v té 2. na sebe nechala změna skóre čekat. Tentokrát však byl šťastnějším týmem Tatran. Na 2:3 snížil ve 30. minutě Matěj Havlas po nahrávce Filipa Langera. Za necelou minutu pak přišlo vyloučení na straně Vinohrad, které nekompromisně potrestal Milan Meliš, asistoval mu Martin Šindelář. Tatran se vezl na gólové vlně. O další 2 minuty později přehoupl skóre na střešovickou stranu Petr Brautferger, kterému přihrával Matěj Havlas. Tatran se tak poprvé v tomto zápase dostal do vedení. Ve 34. minutě nařídili rozhodčí trestné střílení ve prospěch SKV. V něm se blýsknul brankář Lukáš Kříž, který nedopustil vyrovnání. Za další minutu přišla další nevyužitá šance pro Vinohrady v podobě přesilovky. Tatran se ještě do konce třetiny dokázal prosadit a zvýšit vedení na 5:3. Autorem gólu se stal Filip Langer. Asistoval mi Milan Meliš.

Do poslední části již Tatran nastupoval za příznivého stavu. Ve 49. minutě se hosté dokázali dostat na rozdíl pouze jedné branky, což utkání vyostřilo. Střešovicím se nakonec podařilo udržet vedení a v napínavém utkání zvítězili 4:3.

Střešovičtí hráči si tak po senzačním obratu připisují velmi důležité vítězství. Šťastně totiž neodstartovali jen sezónu 2020/2021, ale také své působení v novém Sportovním centru Řepy, které bude pro nadcházející sezóny jejich domovskou halou. Nezbývá než věřit, že se našemu elitnímu týmu mužů bude dařit i nadále.

Komentář trenéra domácích Milana Fridricha: „Dnes utkání svázané velkou nervozitou. I díky zlepšenému výkonu ve druhé třetině se nám podařilo utkání dotáhnout do vítězného konce. Věřím, že takto vydřené tři body nás do dalších zápasů uvolní. Děkujeme soupeři a skvělým divákům.“

Komentář trenéra hostů Michala Kotlase: „Do zápasu jsme vstoupili slušně. Ve druhé třetině nám chyběl dobrý pohyb dopředu. Nenavázali jsme na dobrou hru v první třetině a k tomu jsme přidali dvě zbytečná vyloučení, které soupeř trestal. Ve třetí třetině zlepšení, ale jeden gól nestačil. Škoda neproměněných šancí. Díky za zápas. Snad bude i další.“