pondělí 7.12.2020
TJ Sokol Vinohrady
14. kolo

Střešovičtí florbalisté v pražském derby potvrdili roli favoritů

Tatran dokázal i napodruhé vyzrát na SKV a před televizními kamerami zvítězil poměrem 8:5. Vyostřený byl především závěr utkání, kdy během čtyř minut padlo pět gólů.

Roli lepšího týmu na hřišti potvrzovali střešovičtí už od úvodního hvizdu, kdy okamžitě převzali kontrolu nad utkáním a hned několikrát během úvodních minut prověřili domácího gólmana. Ve čtvrté minutě pak tlak Tatranu donutil Vinohrady faulovat. To vyústilo ve střešovickou přesilovku pět na tři, která byla ukončena po šestnácti vteřinách dorážkou Martina Šindeláře, který otevřel skóre zápasu.

Tatran po první brance pokračoval v nastaveném tempu a ohrožování soupeřovy brány. I Vinohrady se však začaly dostávat do šancí a hned několikrát vyzkoušely pozornost Lukáše Kříže, který potvrdil svou formu. Stejně jako v předešlém zápase proti Mladé Boleslavi se předvedl skvěle vychytanou akci dva na nula. Zatímco Kříž držel tatranskou svatyni uzamčenou, jeho spoluhráčům se podařilo dostat tým do vedení o tři branky. Čisté konto mu zkazil až dvě vteřiny před koncem první třetiny domácí Strachota.

Druhá část začala opět lépe pro Tatran, který po půl minutě slavil již čtvrtou úspěšnou střelu. Minutu na to však přišlo první střešovické vyloučení, jenž bylo i potrestán, a tak se SKV znovu dotáhlo na rozdíl dvou branek. Na dlouhých patnáct minut pak skóre zastavilo na stavu 2:4. Především první lajna Tatranu potvrzovala svou dominanci a nutila domácí bránit zalezlé na vlastní polovině. Její práce se vyplatila čtyři minuty před koncem druhé třetiny, kdy Brautfergerovu střelu skvěle tečoval Matěj Havlas a zařídil vedení o tři branky. Po zápase byl vyhlášen i nejlepším hráčem utkání.

Stejně jako předešlé třetiny, i ta poslední začala gólem Tatranu. Pět minut před koncem už Vinohradům nezbývalo nic jiného, než odvolat brankáře a jít do šesti. To odstartovalo přestřelku, kdy se do konce zápasu změnilo skóre celkem pětkrát. Divácky velmi atraktivní závěr nakonec vyústil ve stav 5:8 a Tatran se mohl po včerejší těsné prohře opět radovat ze zisku tří důležitých bodů.