středa 3.3.2021
Sportovní centrum Řepy
. kolo

Nejvyšší letošní výhra Tatranu padla na Pardubice

Neuvěřitelných sedmnáct branek dokázali střešovičtí florbalisté uštědřit sokolům z Pardubic. Pokud se jim podaří nedělní utkání proti Spartě zakončí základní část na třetí příčce.

Utkání, ve kterém Tatran nastřílel v letošní sezóně nejvíce branek, začalo vzhledem ke konečnému výsledku poněkud rozpačitě. Neboť první branka, kterou vzápětí následovala druhá padla až k samému konci první třetiny. Pardubice tak dlouho živily naději na minimálně vyrovnané utkání.

Celý zápas zlomilo až vyloučení na straně hostí, která bylo potrestáno ve dvacáté páté minutě Milanem Melišem, který byl po závěrečném hvizdu oceněn, jako nejlepší hráč utkání. Střešovice pak během pouhých šesti minut dokázaly navýšit na 6:0, a i když do konce třetiny také jednu branku inkasovaly, dokázaly okamžitě odpovědět a po třetině jít do šaten za jasného vedení 7:1.

Opravdový brankostroj však předvedl pražský celek až v závěrečné části. Dokázal vstřelit deset branek, což mluví samo za sebe a odráží obraz hry. Za zmínku stojí především pětiminutové vyloučení jednoho z hráčů Pardubic, ve kterém si Tatran nakonec připsal hned čtyři branky. Skóre na světelné tabuli se měnilo jako na běžícím pásu a zastavilo se až na stavu 17:1, což je zatím nejvyšší výhra, kterou střešovičtí florbalisté v letošní sezóně předvedli.