čtvrtek 28.1.2021
TJ Sokol Vinohrady
22. kolo

Klokani letos podruhé poraženi

Předehrávka dvacátého druhého kola Superligy stála za to. Utkání napínavé až do poslední vteřiny dopadlo stejně jako předchozí střet obou celků lépe pro Tatran, který tak přeskočil na třetí příčku tabulky.

Jeden z klíčových bodů celého zápasu nastal v jeho samém začátku. Střešovicím se zásluhou Milana Meliše a Jakuba Kolíska podařilo dostat během minuty a patnácti sekund do vedení o dvě branky. Náskok jim vydržel až do druhé třetiny, kdy se domácí snížili na 1:2. Tatran však během dvou minut opět skóroval a znovu si zajistil dvougólový rozdíl. Branku si tentokrát připsal Filip Langer, který dokázal skvěle zpracovat výhoz od Lukáše Kříže. Ten se dnes zapsal do statistik nejen gólmanských, ale i do kanadského bodování.

V poslední části se za Tatran po krásné souhře přihrávek přesně trefil ještě Matěj Havlas, který poslal svůj tým do vedení 1:4. Pro Bohemku to začínalo vypadat bledě. I přes nepříznivou situaci se ale domácí dokázali zvednout a dvěma rychlými góly se dostali na rozdíl jedné branky. Střešovická střídačka pak navíc udělala chybu ve vlastním vyloučení. Po špatné komunikaci se na hřišti místo čtyř objevilo pět hráčů a klokanům byla nabídnuta přesilovka pět na tři trvající minutu a půl. Toto byl další z klíčových momentů celého duelu. Ačkoli šance na ubránění takové situace jsou mizivé, tatranští hráči v čele se skvělým Křížem dokázali stav ustát a nedovolili vyrovnání ani v závěrečné hře v šesti, která byla posledním marným pokusem Bohemians na zvrat utkání.

Muži si druhém letošním zápase proti FbŠ Bohemians připisují opět výhru a dostávají se v tabulce na třetí místo. Nyní je čeká reprezentační pauza, po které vyzvou na domácí půdě Chodov.