neděle 7.3.2021
Sportovní centrum Řepy
26. kolo

Tatran zůstává po zápase se Spartou čtvrtý

Základní část mužské Superligy je za námi. Tatranu se ve třetí třetině nepodařilo udržet vedení a na domácí půdě nakonec prohrál v prodloužení 5:6. Muži tak jdou do playoff z čtvrté příčky.

Očekávaný duel, který ukončí základní část mužské Superligy je již minulostí. Napínavé a vyrovnané utkání se hrálo ve vysokém tempu od samého začátku. Start se nakonec lépe vydařil domácímu Tatranu, který potrestal dvě vyloučení soupeře a dostal se do vedení 2:0. Dvoubrankový náskok však nevydržel ani do konce třetiny. Tři minuty před jejím konce se Spartě podařilo snížit a do šaten se šlo za stavu 2:1.

Prostřední část začala proměněným nájezdem proti brance domácího brankáře Kříže a mohlo se hrát znovu od začátku. Vyrovnání odstartovalo pasáž několika velmi rychlých gólů. Třináct vteřin po nájezdu totiž strhl vedení na svou stranu střešovický Brauferger. Sparta vzápětí odpověděla dalším vyrovnávacím gólem a dvě minuty před konce dostal míček za záda hostujícího brankáře Ondřej Papoušek. Do konce třetiny ještě přišla zajímavá situace v podobě několika vyloučení, kdy Tatran musel čelit svému soupeři v oslabení čtyři na tři. Žádná z přesilovek však už změnu skóre nepřinesla.

Osudným se domácím Střešovicím stal začátek třetí třetiny, kdy se Spartě podařilo vyrovnat na 4:4. Vyrovnaná a rychlá hra nakonec lépe sedla hostům. Tatranští hráči se totiž hned dvakrát provinili přestupkem na dvě minuty, přičemž ten druhý dokázala Sparta využít a poprvé v tomto utkání se dostala do vedení. Deset minut před koncem musel Tatran začít dohánět svého soupeře a pět minut před koncem přistoupil na hru bez brankáře, která se nakonec vyplatila, když svou nekompromisní střelou přesně zavěsil Milan Meliš a poslal svůj tým do prodloužení.

Třetí místo pro Tatran stále nebylo nereálné. K přeskočení Bohemians mu stačila dvoubodová výhra. Bohužel prodloužení dopadlo lépe pro Spartu, která tak pohřbila šance Střešovic na alespoň částečnou možnost vybrat si soupeře pro playoff.