středa 30.3.2022
SH Jižní Město
. kolo

Ženy zakončují své tažení v semifinále

Pro střešovické florbalistky skončila sezóna středečním utkáním. V samostatných nájezdech nestačily na chodovskou brankářku a brány Superfinále tak pro ně zůstaly uzavřeny.

Výsledek pátého semifinálové utkání je pro Tatran poněkud krutý. Od páté do padesáté páté minuty byl ve vedení a na hřišti dominoval. Ženy se ovšem nemají za co stydět, uhrály v letošní sezóně nejlepší výsledek v novodobé historii Tatranu a mohou odejít se vztyčenou hlavou.

Středeční utkání v mnoha ohledech připomínalo třetí kolo. Tatran do něj nastoupil plný sebevědomí a s rozhodnutím konec sezóny oddálit. Gólmanku domácích jako první propálila střelou nad nohu Vendula Beránkové, které asistovala Michaela Mechlová. Beránková si připsala zásluhy i za druhou branku, když po její nahrávce skórovala Kateřina Seemannová. Tatran své soupeřky v závěru třetiny téměř nepouštěl do šancí a do šaten šel za stavu 2:0 z jeho pohledu.

Do druhé třetiny naopak lépe naběhly hráčky Chodova. Po rychlém snížení na 2:1 se ke slovu opět dostaly Střešovice. Skákavý míček, který do prostoru před brankou vyslala Lenka Faltusová, dokázala zkrotit Mariana Býčková a znovu poslala svůj tým do dvoubrankového vedení. Prostřední dvacetiminutovka byla plná akce. Chodovu se podařilo ještě dvakrát dotáhnout na rozdíl kontaktní branky, ale Střešovice vždy odskočily. Zásluhu na tom má především duo Želízková a Seemannová, které má na svědomí oba tatranské góly.

Vše se zlomilo až v poslední části základní hrací doby. Tatranu se staly osudnými dvě vyloučení, které poslaly utkání do prodloužení. I přes výborné výkony brankářky Drbalové se Chodovu podařilo dvěma góly srovnat a poté, co ani jeden z týmů nedokázal skórovat v nastaveném čase, byly na řadě samostatné nájezdy. V těch excelovala především gólmanka domácích, která Tatranu nedala šanci.

Střešovické florbalistky tak v letošní sezóně končí. Je však více než jasné, že se od mladého týmu dají očekávat velké věci. Svým postupem do semifinále postrčil ženský florbal na Tatranu zase o něco dál a může se těšit na příští extraligový ročník.