neděle 26.9.2021
SH Dukla Liberec
. kolo

Střešovice prodlužují šňůru výher

Muži si v nedělním utkání proti Liberci připisují další tři body a stále drží stoprocentní úspěšnost. O výhře rozhodla především poslední třetina.

Do zápasu mezi Tatranem a domácím Libercem vstoupili lépe hosté, když se již v šesté minutě zásluhou Petra Brautfergera dostali do vedení 1:0. Ačkoli střel na branky bylo k vidění poměrně dost, změna skóre dlouho nepřicházela. Po nevyužité přesilovce ovšem Tatran dostal šanci v podobě hry pět na tři, díky které se dostal do vedení o dvě branky. Jak jsme však mohli slyšet i v závěrečném hodnocení zápasu, dlouho se mu nedařilo náskoky udržet a do konce první části ještě inkasoval, čímž se Liberec dostal opět na dostřel.

Druhá třetina začala v tempu. Rychlá hra nakonec vyústila ve vyrovnání, která naštěstí pro Střešovice netrvalo dlouho. Autor první branky Petr Bautferger se totiž opět nemýlil a strhl vedení na svou stranu. I přes to, že utkání bylo ještě napínavé Tatran už další vyrovnání nedovolil. Zbytek prostřední části se nesl v duchu nekonečného dotahování. Střešovice sice dokázaly odskočit opět do dvoubrankového vedení, Liberec však vždy snížil. Tato situace se během dvaceti minut zopakovala hned třikrát a skončila na stavu 5:6.

Do závěru utkání se tak nastupovalo za poměrně vyrovnaného stavu, i když výhoda byla na straně hostů. Ti po přestávce nastoupili dobře namotivováni a Liberci už nedali důvod k radosti. Střešovice byly v poslední třetině výrazněji lepším týmem na hřišti. Soupeřům dokázali nastřílet ještě čtyři branky a zápas vyhrát vcelku velkým rozdílem 10:5. Nejlepším hráčem byl po utkání vyhlášen autor dvou branek a jedné asistence Petr Brautferger.