neděle 24.10.2021
Sportovní centrum Řepy
10. kolo

Tatran poprvé v sezóně odchází bez bodu

Muži poprvé v letošní sezóně okusili hořkost porážky, když v nedělním utkání nestačili na své rivaly z Vítkovic. Nadále však zůstávají v čele superligové tabulky.

Do zápasu vstoupili lépe hosté z Vítkovic, kteří se velmi rychle ujali vedení a do poloviny třetiny dokonce vedli o dvě branky. Tatranu naopak patřil konec úvodní části. V sedmnácté minutě nejprve poprvé za Tatranu skóroval Šindelář za asistence Čermáka a o tři minuty později si stejná dvojice vyměnila posty a vybojovala svému týmu vyrovnání.

Druhá třetina tedy začínala opět za nerozhodného stavu, který vydržel poměrně dlouhou dobu. Tatranu sice byla nabídnuta výhoda v podobě přesilové hry, ta ovšem nebyla využita. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Změna skóre přišla šest minut před závěrem druhé dvacetiminutovky a k nelibosti domácích fanoušků do brány Střešovic.

Bohužel poslední třetina nezačala pro domácí dobře. Místo vytouženého vyrovnání přišlo vyloučení a následně i navýšení stavu na 4:2 z pohledu Rytířů z Vítkovic. Tatran si sice vytvářel akce, žádné však nekončily v síti soupeře. Na druhé straně držel naděje skvěle chytající Jurco, který rozhodně patřil k nejlépe hrajícím hráčům celého utkání. Čtyři minuty před konce nastala opravdová gólová smršť. Vítkovicím se totiž podařilo dostat do tříbrankového vedení a Tatranu začalo téct do bot. Poslední snahy na srovnání zažehl po krátké hře v šestí Ondřej Němeček následovaný Bohumilem Piskáčkem, kteří snížili náskok hostů na pouhou jednu branku. Nadšení však netrvalo dlouho. Dvě a půl minuty před koncem potvrdili svou dominanci Vítkovice po rozehrávce od mantinelu a uzavřely utkání na stavu 4:6 z pohledu domácích.

Střešovice tak po devíti utkáních poprvé v letošní sezóně neodcházejí vítězně a nepřipisují si žádné body. I tak však měl zápas elektrizující atmosféru, kterou vytvořila tatranská akademie. Mladí hráči a hráčky po celých šedesát minut podporovali své favority a hnali Tatran vpřed.