neděle 8.10.2023
SH Čajkaréna Olomouc
. kolo

Překvapení na Hané. Ženy padly v Olomouci

V Olomouci nebyla Střešovicím nic platná ani střelecká převaha a ze zápasu s moravským týmem se tak vracejí bez bodu.

Vyrovnané bitvy s Chodovem a ostravským FBC, vysoké výhry nad Libercem a Třincem. Taková byla bilance střešovických žen před utkáním v Olomouci, kam se svěřenkyně Vladimíra Fuchse a Pavla Hudíka vydaly v rámci 6. kola Extraligy žen.

Poslední bodový úspěch Olomouce proti Tatranu se datoval do ledna 2019 a tak nebylo moc pochyb o tom, že roli papírové favorita drží hráčky hostujícího výběru. Předzápasové predikce však začaly brát za své hned v úvodu. Nejprve Lucie Cholinská a poté Zuzana Kuchařová zasadily políček střešovickým bodovým ambicím a Olomouc vedla už v 9. minutě 2:0. To střelecký prach hráček Tatranu jako by zůstal někde po cestě a tak dvoubrankové manko platilo i po první siréně.

Nic se nezměnilo ani po přestávce. Střešovice se nebyly schopné gólově prosadit, k čemuž jim nebyla platná ani územní převaha. Chvíli před koncem prostředního dějství bylo navíc ještě hůř. Minutu a půl před odchodem do kabin totiž třetí olomouckou branku vstřelila Lucie Cholinská a Tatran měl k bodům ještě dál.

Jiskra naděje svitla hostujícímu výběru ve 47. minutě, když jeho první gól v utkání vstřelila Mariana Býčková. To však bylo málo, protože Olomouc další dramatizaci nedovolila, načež si střešovická střídačka musela vybrat svůj oddechový čas. Ani ten však nepřinesl spásu, ba naopak. Zaváhání v rozehrávce potrestala do prázdné brány hattrick kompletující Cholinská a Tatranu tak nebylo nic platné ani následné snížení Bláhové.

Ženy Střešovic prohrály v Olomouci 4:2 a nedokázaly navázat na dobré výkony z prvních čtyř duelů soutěže. Další utkání čeká Tatran na domácí půdě, kde v sobotu přivítá obhájkyně titulu z Vítkovic.

FBS Olomouc - PSN Tatran Střešovice 4:2
branky: 4. Lucie Cholinská, 9. Zuzana Kuchařová, 39. Lucie Cholinská, 60. Lucie Cholinská - 47. Mariana Býčková, 60. Karolína Bláhová; rozhodčí: Tomáš Fuciman - Jan Galuszka; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 72; zásahy brankářů: Klára Hodulíková 25 - Monika Šolleová 17; po třetinách: 2:0, 1:0, 1:2