Sestava Florbal MB

Kotouček (Hyršl) - Zezulka, Šebek, Dobisík, Krebner, JUha, Netrefa, Křivanec, Buršík, Šneberger, Šefcík, Čihák, Miščík, Chudina, Kieler, Kindl, Cabejšek, Růžek, Krbec

Sestava Tatran Střešovice

Fibiger (Rebro) - Tlapák, Pixa, Komárek, Nehila, Svačinka, Mühlfait, Sádlo, Švéda, Mochan, Sládeček, Jakub Kolísko, Langer, Beneš, Meliš, Vítovec, Kreysa, Ullmann, Váňa

Branky a nahrávky: 3. Juha (Buršík), 14. Krebner (Růžek), 17. Kieler (Krbec), 60. Růžek (Kieler) - 7. Langer (Meliš), 11. Jakub Kolísko (Beneš), 19. Langer (Meliš), 42. Beneš (Meliš), 53. Beneš (Langer), 56. Beneš, 59. Komárek. Rozhodčí: Radim Sýkora, Miroslav Tkáč. Diváci: 920.

Beneš s Langerem rozhodli o třech bodech pro Tatran!

Marka Beneše s Filipem Langerem spojuje hned několik věcí. Oba si zahráli švédskou superligu za Pixbo, oba nyní hrají za Tatran. A oba patří k nové generaci lídrů Tatranu. To dokázali i v duelu s Bohemians, která kvůli jejich bodovému příspěvku pro Tatran padla v domácím Open Air utkání.

Po čtvrteční výhře v prodloužení stála před Tatranem nová výzva v podobě Open Air a duelu s Bohemians. Ti šli sice po dvou minutách a sedmi sekundách do vedení, když se po návratu ze Švédska trefil Josef Juha. Na jeho gól po čtyřech minutách zareagoval další navrátilec ze Švédska, tentokrát Filip Langer ze Střešovic. Perličkou je, že oba zmínění borci hráli za stejný tým - Pixbo. Za nemalého příspěvku v průběhu úvodní dvacetiminutovky skončil stav pro oba týmy 3:3.

Koncem druhé třetiny měl Juha velkou šanci, když dostal nabito od spoluhráče a mohl tak zakončovat do prázdné brány, Tomáš Fibiger ale útočníka Bohemians vychytal, a tak se před poslední dvacetiminutovkou skóre nijak neměnilo. V poslední třetině se do popředí dostal Marek Beneš, jenž se vrátil do sestavy Střešovic po zranění a v minulém utkání pomohl týmu jedním gólem. Tentokrát se blýskl hned hattrickem ze závěrečné části, poslední ze tří gólů si připsal za proměněný nájezd. Tatranu Střešovice se rodí noví lídři - Beneš v utkání zaznamenal hned čtyři body (3+1), Langer body tři (2+1). Tatran má aktuálně pět bodů a ve čtvrtek 13. září vyzve doma brněnské Bulldogs.

Jakub Štěpánek (Bohemians): První utkání sezony z naší strany nervózní. Bohužel pokud nedáme přes 40 minut branku, vyhrává se těžko. Věřím, že se dále budeme zlepšovat. Díky divákům, pořadatelům a soupeři. Věřím, že jsme si OpenAir všichni užili.

Milan Fridrich (Tatran): Jsme rádi, že jsme zvládli důležitou třetí třetinu. Utkání se od druhé třetiny neslo v nervóznějším duchu. Do dalších utkání musíme zapracovat na větší kvalitě celé hry. Děkujeme soupeři za utkání. Tři body pro nás extrémně důležité.