Tatran Střešovice » Reportáž ze zápasu: Vítkovice - Tatran 6:4

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

středa 13.3.2019

Muži v Ostravě neodvrátili čtvrtou porážku a končí jim sezóna

Muži nezvládli čtvrté utkání čtvrtfinálové sérii, na hřišti Tatranu prohráli a připsali si čtvrtou porážku v sérii. Vítkovice postupují do semifinále, Tatranu končí sezóna.
5., úterý 12.3., SC Dubina Ostrava
Vítkovice Domácí
6:4
Tatran Hosté
(2:1, 1:0, 3:3)
Branky a nahrávky: 9. Delong, 11. Besta, 27. Řezanina, 43. Bräuer, 59. Hubálek, 60. Hubálek - 12. Beneš, 45. Sládeček, 46. Beneš, 54. Langer. Rozhodčí: Lukáš Čížek, Lukáš Laštovička. Diváci: 390.
Vítkovice
Souček (Gurkovský) - Herblich, Firda, Oborák, Sladký, Šebesta, Řezanina, Nehera, Černý, Rýpar, Děček, Hájek, Bräuer, Hubálek, Jastřembský, Delong, Besta
Tatran
Rebro (Fibiger) - Tlapák, Kreysa, Komárek, Mühlfait, Sádlo, Sládeček, Kolísko, Langer, Beneš, Pixa, Piták, Řezník, Meliš, Vítovec, Švéda, Ullmann

Komentář k zápasu

Tatranští muži odjížděli do Ostravy s nadějí, že nepříznivou sérii 1:3 z jejich pohledu ještě zvrátí. Nakonec se jim to ale nepodařilo a sezóna pro ně končí opět ve čtvrtfinále. Opět v sérii s Vítkovicemi a i tentokrát stejným závěrečným stavem 1:4 na zápasy

Domácí šli od začátku do vedení a ani gól Marka Beneše na 1:2 nepomohl srovnat krok s ostravským týmem. Ten v průběhu prostřední části navýšil ještě o jednu branku po trefě Lukáše Řezaniny a když zvýšil na 1:4 Marek Bräuer, s nadějemi střešovického týmu to vypadalo bledě. Ve 45. minutě však zavelel Pavel Sládeček ke comebacku a hned minutu na to přidal kontaktní branku Marek Beneš. Po urputné bitvě bylo ve čtyřiapadesáté minutě z hole nejproduktivnějšího tatranského hráče playoff Filipa Langera srovnáno na 4:4! Bohužel v závěru utkání si obrana Tatranu nepohlídala Jakuba Hubálka, který vstřelil vítězný gól Vítkovic 2 minuty před kocenm základní hrací doby a sám 3 sekundy před jejím koncem upravil do prázdné branky na konečných 6:4.

Tatranu skončila sezóna. Nyní je čeká chvíle odpočinku a pak opět příprava na nový ročník. Ten letošní muži zakončili na pátém místě, prošli do čtvrtfinále, ve kterém ale nedokázali zdolat Florbal Vítkovice a logicky tak nepostupují dál. Přesto nezbývá než našim borcům poděkovat za sezónu 2018/2019. Doufáme, že do třetice se již minimálně medaile opět povede (předminulou sezónu skončil Tatran třetí a jeho hráči získali bronzové medaile).

Ohlasy trenérů

Pavel Brus (Vítkovice): Dnes jsme nevstoupili do zápasu dobře, byť jsme vedli 2:0. Celý zápas měl dnes nižší tempo. Ke konci jsme si zavařili pasivitou. Každopádně jsme dnes urvali vítězství morálem a to je nejcennější. Děkujeme soupeři za sérii.

Milan Fridrich (Tatran): V tomto zápase se hrálo vyrovnané utkání, rozdíl byl v kvalitě řešení důležitých situací, kdy Vítkovice potvrdily svoji větší zkušenost. Děkujeme za férovou sérii a hodně zdaru do zbytku play-off.