Sestava Tatran Střešovice

Rebro (Fibiger) - Tlapák, Kreysa, Mühlfait, Sládeček, Kolísko, Langer, Mochan, Piták, Meliš, Vítovec, Švéda, Ullmann, Váňa

Sestava FbŠ Bohemians

Kotouček (Hyršl) - Šebek, Dobisík, Krebner, Forman, Buršík, Lehečka, Čihák, Kopecký, Kuncman, Kindl, Cabejšek, Chalabala, Ďopan, Růžek, Krbec, Kolstrunk

Branky a nahrávky: 13. Langer, 21. Kreysa, 22. Švéda, 23. Tlapák, 34. Langer, 38. Sládeček, 53. Langer, 59. Langer, 60. Švéda - 11. Krebner, 20. Kopecký, 46. Kindl, 49. Ďopan, 54. Buršík, 58. Krebner. Rozhodčí: Steven Preisig, Cyrille Schädler. Diváci: 163.

One man show: Langer čtyřmi góly srazil Bohemians!

Tatranští v okleštěné sestavě porazili rivala Bohemians a to i zásluhou Filipa Langera, jenž se na výhře 9:6 podílel čtyřmi góly a zastoupil jiného tahouna parťáka Marka Beneše.

Takhle by to šlo! Tatran v domácím prostředí v okleštěné sestavě vzdoroval nájezdu Bohemians, kteří si brousili zuby na šesté místo v superligové tabulce. Domácím chyběli borci jako Slavík, Beneš či Komárek. A skutečně: hosté se již od začátku drali do zakončení a po faulu domácích využili trestné střílení. Střešovice prvním svým prvním gólem v utkání nespasil ani Filip Langer, za Bohemians se koncem třetiny prosadil Viktor Kopecký.

Necelou minutu po startu dalšího dějství se k míčku dostal Jonáš Kreysa a vyrovnal stav utkání, od tohoto okamžiku pak už Fridrichova skvadra pouze vedla. Nic na tom ani nezměnila dvě vyloučení Tatranu, ani jedno se soupeři nepodařilo proměnit v gól. Jedličkův výběr chtěl sice zápas zdramatizovat, nestačil mu na to ale počet branek, protože za stavu 6:4 se otěží ujali opět hráči z Prahy 6 a třemi góly odskočili.

V utkání s vysokým tempem se skóre nakonec zastavilo na 9:6, hrdinou večera se stal sedmnáctiletý benjamínek Langer, který Bohemku srazil čtyřmi góly a bodově se vyrovnal na Marka Beneš (31 bodů). Díky Langerovi a jeho spoluhráčům, kteří se museli obejít bez některých opor, je Tatran na pátém místě. Převážnou část sestavy přitom tvořilo hráči narozeni roku 1996 a mladší. Další utkání čeká muže příští neděli v Pardubicích.

Milan Fridrich (Tatran): Jsem rád, že jsme toto pro nás důležité utkání zvládli. V menším počtu hráčů jsme podali velmi dobrý výkon a věřím, že nám tato výhra pomůže do dalších zápasů. Děkujeme soupeři za utkání.

Michal Jedlička (Bohemians): Po dobré první třetině, ve které jsme navázali na výkony z předešlých zápasů, jsme naprosto propadli a náš výkon nebyl dobrý. Děkujeme soupeři za utkání.