Tatran Střešovice » Reportáž ze zápasu: Tatran - Sparta 6:5

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

čtvrtek 6.9.2018

Tatran ovládl Únětické derby a má dva body!

Muži zvládli vstup do nové sezóny, když si po menším dramatu poradili se Spartou a berou dva body. O výhru domácích se postaral hráč soupeře, když si dal vlastní gól v prodloužení.
1., čtvrtek 6.9., STODOLA Aréna Střešovice
Tatran Domácí
6:5
Sparta Hosté
(3:1, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 6. Švéda (Nehila), 14. Beneš (Langer), 20. Tlapák (Svačinka), 27. Komárek (Kreysa), 51. Kolísko (Beneš), 62. Marvánek (vlastní gól) - 4. Veselý (Svatoš), 25. Veselý (Svatoš), 45. Garčar (Křenek), 49. Časar (Marvánek), 58. Garčar. Rozhodčí: Černý, Janoušek. Diváci: 240.
Tatran
Rebro (Fibiger) - Tlapák, Pixa, Komárek, Nehila, Svačinka, Mühlfait, Sádlo, Švéda, Mocham, Sládeček, Jakub Kolísko, Langer, Beneš, Meliš, Vítovec, Kreysa, Váňa
Sparta
Beneš (Eckhardt) - Ježek, Bartoš, Ujhelyi, Zouzal, Čermák, Garčar, Košir, Marvánek, Zeman, Křenek, Svatoš, Burian, Němec, Kareš, Krejča, Časar, Kalaš, Veselý

Komentář k zápasu

Tak to byla paráda, Tatran vletěl do nového ročníku výhrou! Jako první se sice v úvodu nové sezóny trefil soupeř, Střešovičtí se ale brzy ozvali, když šel míček po trase Peter Nehila - Dalibor Švéda, kdy druhý zmíněný zakončoval. O osm minut později pak domácí navýšili na na 2:1 a do konce třetiny se prosadili ještě jednou. Ačkoliv si tým povedením Milana Fridricha vytvořil nemálo šancí i s počátkem druhé dvacetiminutovky, jako první v ní propálil brankáře Marek Veselý ze Sparty a snížil na rozdíl jediné branky.

S druhou obdrženou brankou jako by domácí ztratili pevnou půdu pod nohama, v rozmezí šesti minut se nechali hned dvakrát vyloučit, oslabení ale pokaždé zvládli bez větších obtíží ubránit, konec prostřední části tak skončil bez dalších branek 4:2. Pohodlný náskok Tatranu vydržel pouze do pětačtyřicáté minuty, pak se k míčku ale dostal Garčar a o čtyři minuty později Časar a stav utkání byl rázem vyrovnaný. Zlom mohl nastat s třetím vyloučením Fridrichova týmu, ale i tentokrát si domácí udrželi stoprocentní bilanci na oslabení, gól soupeře ale následoval minutu po vypršení trestu.

V nastaveném čase pak byl hráč hostí Jan Marvánek nešťastně u míčku jako poslední a posunul jej do vlastní brány, čímž rozhodl utkání pro Tatran Teka Střešovice. Florbalisté z Prahy 6 tak ovládli již druhé Únětické derby po sobě, diváci si tak znovu přišli na své (loni Střešovice nad Spartou vyhrály 8:2). S dvěma body tak je Tatran na prvním místě, to ale z důvodu, že šlo o první zápas nové sezóny, zbytek ligy odehraje svá první utkání v pátek.

Ohlasy trenérů

Milan Fridrich (Tatran): Na začátek sezóny spíše bojovné a nervózní utkání, které jsme si po dobrém vstupu do zápasu zkomplikovali nedodržováním základních pokynů. Jsme rádi za šťastnou výhru, děkujeme soupeři za utkání.

Ondřej Kašpárek (Sparta): Po velmi vlažné polovině zápasu jsme konečně přepli do otáček, které jako Sparta máme předvádět. Vyrovnali jsme na morál a v prodloužení jsme bohužel Tatranu darovali bod navíc. Musíme se z toho poučit a vyvarovat se všech hloupých chyb. Přeji hezký zbytek večera.