Tatran Střešovice » Reportáž ze zápasu: Tatran - Jičín 5:3

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

neděle 6.1.2019

Tatranky poráží Jičín 5:3 a jsou osmé

Tatranky zvládly náročné utkání s Jičínem a po zisku tří bodů jdou tabulkou výš. Po týdnech na devátém místě jsou opět osmé a mohou pomýšlet na blížící se play-off.
16., neděle 6.1., STODOLA Aréna Střešovice
Tatran Domácí
5:3
Jičín Hosté
(1:1, 4:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 17. Reindlová, 26. Reindlová, 27. Zabavská, 32. Matěvosova, 39. Vachušková - Žůrková, 46. Kosová, 55. Kuchařová. Rozhodčí: David Rousek, Ondřej Sochůrek. Diváci: 39.
Tatran
Ranochová (Janglová) - Reková, Zelinková, Vachušková, Prontekerová, Reindlová, Zikmundová, Válková, Viplerová, Machková, Zabavská, Marko, Houžvičková, Matěvosova, Faťunová, Vlachová, Rybínová, Krameperová
Jičín
Samková - Růžičková, Jarolímová, Chlumská, Žůrková, Mrázková, Smetáková, Mrázková, Kuchařová, Strejcová, Svobodová, Gabrielová, Bachmaierová, Kosová

Komentář k zápasu

Parádní týmový výkon! Tatranky pokořily na domácí palubovce Jičín s exchodovskými hráčkami v základu. Na hřišti STODOLA arény nechyběla ani nejproduktivnější jičínská hráčka, která navíc vévodí tabulce nejproduktivnějších hráček extraligy Anet Jarolímová

A nejen Jarolímovou si tatranská obrana pohlídala - nejproduktivnější hráčku ligy navíc téměř k ničemu domácí nepustili. Její bodový počin tak skončil na jediné asistenci na branku Gabriely Žůrkové. Za domácí se do statistik nejvýrazněji zapsala Daniela Reindlová, které se bohužel nepodařilo zkompletovat hattrick, nicméně i tak může být ona a její spoluhráčky nadšená. Ze zápasu odešla se statistikou 2+1.

Skazkův tým měl v utkání možnost dvou přesilových her, využít se mu podařilo jednu a i díky ní přečkaly jeho svěřenkyně závěrečný tlak soupeřek a zvítězily 5:3. Velmi důležité tři body střešovický celek poslaly na osmou příčku namísto Olomouce. Nedělní úkol se tak podařil a Tatranky opět mohou bojovat o play-off.

Ohlasy trenérů

Jan Pojar (Tatran): Pro nás důležité tři body. Zápas byl plný soubojů a emocí, ale vše v rámci fair-play. Ve třetí třetině nás soupeř zatlačil, ale díky výbornému týmovému výkonu bereme všechny body. Děkujeme soupeřům a výborným fanouškům!

Martin Petrgál (Jičín): Velmi důrazné a často přerušované utkání v hokejové atmosféře nám dvě třetiny nechutnalo. Holky však zabojovaly a v posledním dějství se hrálo de facto na polovině Tatranu. Trápení v koncovce přineslo nakonec 3 body domácím, kterým tímto gratulujeme k vítězství.

Naši partneři