Tatran Střešovice » Reportáž ze zápasu: Tatran - Olomouc 7:6

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

pondělí 5.11.2018

Výhra! Ženy zlomily pětizápasové prokletí a berou dva body Olomouci

Tak se to nakonec povedlo! Ačkoliv byla Olomouc výše postavena a lépe rozehraná, domácí skvadra jí nedala dostatek prostoru se projevit. Ba co víc, dlouho to vypadalo, že by Tatranky mohly vzít všechny tři body. Bohužel pak neustály tento tlak a radují se "pouze" ze dvou bodů.
10., neděle 4.11., STODOLA Aréna Střešovice
Tatran Domácí
7:6
Olomouc Hosté
(1:1, 3:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 19. Višvaderová, 22. Reindlová, 23. Lisová, 35. Reková, 49. Kramperová, 58. Reková, 61. Reindlová - 17. Mošťková, 38. Žáková, 38. Cholinská, 40. Bořutová, 47. Reimerová, 48. Oháňková, Rozhodčí: David Rousek, Ondřej Sochůrek. Diváci: 52.
Tatran
Drbalová (Ranochová) - Višvaderová, Reková, Prontekerová, Reindlová, Lisová, Zikmundová, Válková, Viplerová, Zabavská, Houžvičková, Matěvosova, Faťunová, Vlachová, Rybínová, Kramperová
Olomouc
Kubíčková (Franková) - Mošťková, Reimerová, Kylarová, Rozenbergová, Oháňková, Křížková, Bořuková, Žáková, Cholinská, Pejzlová, Jakubkovičová, Sedláková

Komentář k zápasu

Tak se to povedlo! Ženy po šňůře pěti proher přidávají do sbírky i výhru. Ačkoliv to byla náročná bitva, jež došla až do prodloužení, domácí výběr trenéra Pavla Skazka zvládl výrazně nepolevit  v tempu a v nastaveném čase rozhodnout.

Mohlo to být mini derby i pro brankářky, pokud by se do brány proti sobě postavily na straně domácích Hana Ranochová a za hosty Lenka Kubíčková. Nakonec to dopadlo trochu jinak: za hosty sice opravdu nastoupila Kubíčková, domácí na zteč poslali ale Elišku Drbalovou. 

Olomouc šla do vedení jako první, než však skončila první dvacetiminutovka, domácí z hole Natálie Višvaderové srovnaly krok. A pak to přišlo, Skazkův výběr se v průběhu druhé třetiny dostal do vedení 4:1 a vypadalo to, že si snad z utkání mohl odnést všechny tři body. Co ale čert nechtěl - parta okolo Kubíčkové vstřelila tři góly a skóre bylo rázem vyrovnané. A protože vítěze nepřineslo ani poslední dějství, muselo rozhodnout prodloužení. V něm, čtyřicet sekund po začátku, rozhodla nejproduktivnější Tatranka Daniela Reindlová!

Příští utkání nás čeká sedmnáctého listopadu v Jičíně. 

Ohlasy trenérů

Pavel Skazko (Tatran): Pro nás bohužel ztracený bod, když jsme nezvládli závěr druhé třetiny a ztratili náskok. Ve třetí třetině jsme soupeře přehrávali, ale bohužel jsme nedokázali proměnit více šancí.

Alice Pavlíková (Olomouc): Dnes nám nefungovala obrana. Přesto jsme se dokázaly vrátit do zápasu a dokonce vést. Nezvládly jsme náskok udržet a v prodloužení už to bylo spíš o štěstí.. Děkujeme soupeři za zápas.

Naši partneři