Sestava Tatran Střešovice

Ranochová (Drbalová) - Reková, Vachušková, Prontekerová, Reindlová, Zikmundová, Válková, Machková, Zabavská, Marko, Houžvičková, Matěvosova, Faťunová, Vlachová, Rybínová, Kramperová

Sestava Chodov

Štěpánová (Lerchová) - Dostalíková, Zelníčková, Knotková, Leierová, Koníčková, Dlouhá, Foffová, Kronychová, Horáková, Bárková, Tomanová, Mlejnková

Branky a nahrávky: 28. Válková, 38. Reindlová, 52. Zikmundová, 53. Vachušková, 62. Prontekerová - 16. Koníčková, 47. Koníčková, 56. Mlejnková, 60. Mlejnková. Rozhodčí: Jan Brejcha, Lukáš Husák. Diváci: 89.

Výhrou nad Libercem upevnily ženy osmou pozici, v neděli je čeká Ostrava

Po nepovedené první třetině se ženy dostaly do vedení až na 4:2, přesto dobře rozehrané utkání stihly ztratit a tři sekundy před koncem dokonce přišly o možnost naplno bodovat. I tak se ale mohou radovat ze dvou bodů do tabulky a upevnění pozice nad Olomoucí.

Domácí Tatranky šly od začátku tvrdě po míčku se snahou skórovat. To se jim nakonec nepodařilo, jako první se z gólu radovaly liberecké florbalistky, které si jednobrankový náskok v první části nenechaly vzít. Ačkoliv se domácí v první dvacetiminutovce snažily hrát aktivně, na bránu soupeřek vystřelily jen šestkrát, zatímco hráčky Liberce jedenáctkrát. Osm minut po začátku prostřední periody našla Barbora Zabavská Annu Válkovou, která po střele z otočky nejprve nastřelila tyčku, vzápětí ale z dorážky vyrovnala na 1:1.

Domácí florbalistky postupem hry odskočily až na skóre 4:2, dobře rozehrané utkání ale nedokázaly dovést do vítězného konce. Dvoubranková náskok ještě v průběhu třetí třetiny stihly ztratit, když tři sekundy před koncem základní hrací doby vystřelila prodloužení hostů Michaela Mlejnková. Hosté se sice radovali z prvního získaného bodu, nicméně u toho i zůstalo. Po minutě a tři čtvrtě se  Markétě Prontekerové nepodařilo posunout míček na spoluhráčku, a tak se rozhodla pro střelu, kterou ukončila utkání ve prospěch Střešovic.

Tatranky berou důležité dva body a svému olomouckému sokovi odskakuji na rozdíl tří bodů. Už zítra družina Pavla Skazka zavítá do Ostravy, aby se utkala s místním FBC, které se nyní nachází na čtvrté pozici. V tomto těžkém utkání sice mluví více pro domácí Ostravu, přesto není vyloučeno ani vítězství hostujících.

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - Tatran Střešovice| neděle 10. února od 15:00| ČPP Aréna Ostrava