Tatran Střešovice » Reportáž ze zápasu: Tatran - Židenice 8:4

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

sobota 15.9.2018

Ženy vybojovaly první tři body, Židenicím nadělily osm branek

S T Ř E Š O V I C E - Tým Pavla Skazka má na kontě první výhru a tři body! Soupeři, s nímž v minulé sezóně sváděly boje o záchranu, nadělily osm branek.
2., sobota 15.9., STODOLA Aréna Střešovice
Tatran Domácí
8:4
Židenice Hosté
(3:2, 4:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Viplerová (Prontekerová), 18. Faltusová (Zabavská), 20. Faltusová (Zabavská), 22. Houžvičková (Lisová), 27. Reindlová (Zabavská), 34. Kramperová (Svobodová), 34. Reindlová (Faltusová), 56. Zikmundová (Matěvosova) - 5. Dernerová (Indrová), 8. Smutná, 36. Dernerová (Knapová), 47. Dernerová (Indrová). Rozhodčí: David Hejzlar, Lukáš Weissgráb. Diváci: 115.
Tatran
Drbalová (Janglová) - Reková, Svobodová, Prontekerová, Reindlová, Lisová, Zikmundová, Válková, Viplerová, Zabavská, Marko, Houžvičková, Matěvosova, Faťunová, Vlachová, Faltusová, Višvaderová, Kramperová
Židenice
Remešová (Krištofová) - Janečková, Smutná, Hnátková, Sedláčková, Hřebíčková, Rybníčková, Pravcová, Indrová, Chromá, Knapová, Švehlová, Běhounková, Denerová, Pospíšilová

Komentář k zápasu

Přestože Tatranky vyhrály první dvacetiminutovku, soupeřky z Brna dýchaly domácím na záda, přes deset minut navíc byly ve vedení. Hostům k výkonu pomohlo pětiminutové vyloučení domácích. Jednalo se ale o jediný okamžik, kdy tým Jiřího Starého vedl. Výsledkově o poznání lepší třetinu předvedl pražský celek ve druhé dvacetiminutovce, z devíti střel na brankářku skončily čtyři za jejími zády. 

Klíčovým gólem byla branka v prostřední části na 5:2, když nejprve Barbora Zabavská předala míček na Daniele Reindlové, která zavěsila. Juniorská reprezentační útočnice Lenka Faltusová měla na dosah hattrick, ten se jí ale nepodařilo zkompletovat, její bodový příspěvek týmu se zastavil na třech bodech (2+1). 

Střešovice pod novým trenérem Pavlem Skazkem vyhrály první utkání, v domácím prostředí rozstřílely Židenice 8:4. Soupeře, s kterým loni válčily o udržení v extralize žen. Další utkání odehraje parta kolem Skazka příští sobotu na Jižním Městě proti místním Ivanti

Ohlasy trenérů

Jiří Starý (Židenice): V první třetině nám pomohlo pětiminutové vyloučení soupeře, poté nás bohužel začal Tatran přehrávat svým důrazem a ve druhé třetině rozhodl zápas. My jsme naše šance využít nedokázali a ve třetí třetině jsme i přes zlepšený výkon zápas neotočili. Díky soupeři za zápas.

Pavel Skazko (Tatran): Dle očekávání, zápas v dobrém tempu, plný emocí a osobních soubojů. Po většinu zápasu jsme byli lepším týmem a zaslouženě bereme tři body. Mrzet nás může velké množství nevyužitých šancí. Makáme dál!

Naši partneři