Ondřej Papoušek míří na půl roku do Lindas Waves IBK

Po Matěji Havlasovi, který po Gothia Innebandy Cupu zamířil do služeb finského Erä-Viikingit je tu přesun dalšího hráče ročníku 2002. Tentokrát se jedná o Ondřeje Papouška, který na půl roku zamíří do služeb švédského velkoklubu Lindås Waves IBK.

Po Matěji Havlasovi, který po Gothia Innebandy Cupu zamířil do služeb finského Erä-Viikingit je tu přesun dalšího hráče ročníku 2002. Tentokrát se jedná o Ondřeje Papouška, který na půl roku zamíří do služeb švédského velkoklubu Lindås Waves IBK. "Myslím si, že sen skoro každého v mém věku je hrát jednou ve Švédsku nebo ve Finsku a u mě tomu nebylo jinak. Okolo srpna jsem nad tím začal reálně uvažovat, ale ještě nic neřešil. Na konci listopadu jsem měl pohovor s Jirkou Jakoubkem a řekl mu, že bych chtěl zkusit Švédsko. Jirka s tím stoprocentně souhlasim a utvrdil mě v tom, že je to pro mě správný krok. Jelikož v Pixbu nebyla možnost ubytování, tak jsem získal kontakt od Pepy Juhy právě na trenéra Lindås, zjistil si zda je možné, abych tam hrál a jestli je zde možnost ubytování. Ukázalo se, že ano, Tatran mému rozvoji dal zelenou a během pár dní vyřešil potřebné papíry.," říká sám Ondra Papoušek, který na právě proběhlém turnaji Gothia Innebandy Cup vedl tým dorostenců jako kapitán.

No a od kdy vlastně Ondra ve Švédsku bude působit? "Odlétám příští středu a vrátím se po sezóně. Jaké bude mé místo se rozhodne až přímo ve Švédsku, protože trenéři mě viděli hrát jenom párkrát na Gothii, ale kromě dorosteneckého týmu bych se určitě rád probojoval i do toho juniorského." Ondra samozřejmě během svého pobytu nebude zanedbávat ani školní povinnosti: "S bydlením mi vyšel klub vstříc a zařídil mi ubytování u rodiny spoluhráče za skvělou cenu. Ve škole budu mít individuální vzdělávací plán a budou mě čekat zkoušky, až se vrátím zpátky do ČR." 

Co vlastně může hráč v dorosteneckém věku očekávat od půlroční hráčské stáže ve švédském vekloklubu? "Věřím, že se posunu nejenom herně, ale i lidsky. Budu mít víc času na trénink a naučím se samostatnosti. Zlepším si angličtinu a snad i trochu švédštinu."

Své vyjádření k celé události přidal i nový generální manažer Tatranu Střešovice Jakub Menhart: "Jsme velmi rádi, že můžeme umožnit v krátké době druhému našemu hráči přestup do zahraničí. Ondra Papoušek stráví následující půlrok ve švédském klubu Lindas Waves IBK. Iniciativa vzešla ze strany Ondry včetně následujícího jednání. Domluva proběhla velmi rychle. Vnímáme, že příležitost může Papiho posunout a to nejen herně, ale i lidsky. Bude muset být samostatný a pozná, jak se dělá florbal jinde a v jiné zemi. My mu budeme držet palce a věříme, že se nám na novou sezónu vrátí v plné síle a další motivaci."

Jménem celého klubu přejeme Ondrovi  novém působišti hodně štěstí!