A-tým žen nestačil na Ostravu

Po sobotním vydařeném utkání proti Liberci čekal na Tatranky těžší soupeř v podobě FBC ČPP Ostrava. Ostravský celek se v tuto chvíli nachází na druhém místě tabulky, a tak bylo předem jasné, že půjde o velice těžké utkání.

Ostrava ukázala svou sílu již 11 vteřin po úvodním hvizdu, kdy zaznamenala první branku. Tatran však dlouho neotálel. Ve 2. minutě dorazila střelu Katky Nádeníkové Tereza Bystrianská a bylo vyrovnáno. V 6. minutě se Tatran dokonce dostal do vedení, kdy opět střílela Nádeníková, tentokrát však střela doputovala přímo do branky. Asistovala jí kanonýrka předchozího utkání Kateřina Seemannová. Ostrava však opět zabojovala a do konce první třetiny nejen vyrovnala, ale dokázala odskočit o 3 branky. Do šaten se tedy šlo za stavu 2:5 v neprospěch Tatranu.

Ve druhé třetině se holkám ze Střešovic nepodařilo využít přesilovku a v 6. minutě opět inkasovaly. O minutu později přišla naděje v podobě dvou za sebou jdoucích branek. Autorkami gólů byly Veronika Kopecká a Karolína Vachušková, asistovaly jim hráčky Barbora Zabavská a Markéta Prontekerová. Bohužel dvoubrankový rozdíl nevydržel dlouho, do konce třetiny Ostrava znovu odskočila. Do třetí třetiny bylo skóre na světelné tabuli 4:8.

Třetí třetina se nesla v podobném duchu jako ty předchozí. Ostrava přidala během deseti minut další 2 branky. Ve 12. minutě podruhé skórovala i tatranská Karolína Vachušková a dostala Tatran na koncových 5 branek. Konečné slovo však měly opět hráčky z Ostravy a ze Stodoly odjížděly s vítězstvím 5:11.

Nejlepší domácí hráčkou se stala Karolína Vachušková, která se blýskla především ke konci utkání. Nejlepší hráčkou hostí byla vyhlášena Nela Kapcová, která si proti Tatranu připsala hned 7 kanadských bodů.

Výkon Tatranek zhodnotil po zápase Marek Michálek: Ostrava ukázala svou ofenzivní sílu, na druhou stranu jsme jí to ulehčili spoustou nepřesností a zbytečných chyb. Musíme se zlepšit v soubojích 1na1. Na druhé straně hřiště jsme naopak nedokázali využít nedůslednosti Ostravy a nevyužili spoustu šancí. Děkujeme soupeři za utkání a divákům za výbornou atmosféru.

Tatran Střešovice - FBC ČPP OSTRAVA 5:11

branky: 2. Tereza Bystrianská, 6. Katka Nádeníková, 27. Veronika Kopecká, 28. Karolína Vachušková, 52. Karolína Vachušková - 1. Nela Kapcová, 8. Nela Kapcová, 12. Michaela Mlejnková, 14. Nela Kapcová, 18. Veronika Káčová, 26. Kateřina Šromotová, 38. Denisa Kotzurová, 40. Veronika Káčová, 48. Nela Kapcová, 50. Veronika Káčová, 55. Michaela Mlejnková; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 108; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 25 - Veronika Tomšová 24; po třetinách: 2:5, 2:3, 1:3;