Bitva o Prahu! Tatran se v televizním utkání postaví Spartě

Neporažený Tatran proti ambiciózní Spartě, která před Vánoci dvakrát zdolala Vítkovice. Tuto lahůdku nabízí program 18. kola Livesport Superligy.

Pro Tatran půjde o druhé utkání v rámci 4 dní. V pátek totiž svěřenci Milana Fridricha a Luďka Beneše absolvovali dohrávku v Liberci, kde zvítězili 11:6 a po 16 utkáních stále nepoznali přemožitele a neztratili jediný bod. Na čele tak mají již desetibodový náskok na druhou Mladou Boleslav, na třetí Vítkovice pak jedenáctibodový.

Situace kolem druhého místa je velmi vyrovnaná. Kromě Boleslavi s Vítkovicemi se o něj ještě hlasitě hlásí Bohemians, kteří mají stejně bodů jako ostravský celek, tedy 39. Pokukává po něm i pondělní soupeř Tatranu, Sparta. Ta má 36 bodů a zvlášť výsledky posledních týdnů dávají svěřencům Marka Vojty nemalou naději na provedení tohoto cíle.

Sparta na superligové scéně drží sérii sedmi výher v řadě, včetně té ze hřiště Vítkovic z poloviny prosince. Vítkovice navíc Sparta v prosinci porazila ještě jednou, když jim vystavila ráznou stopku na cestě do finále poháru a zvítězila vysoko 7:1, což mimo jiné vedlo k odvolání Pavla Bruse. Pražský tým se tak může těšit na pohárové finále, které jej čeká 17. ledna v Brně proti Bohemce.

Úvod ročníku přitom nebyl pro svěřence Marka Vojty zrovna ideální. V úvodních pěti kolech prohráli hned třikrát, z čehož obzvlášť prohra s Českou Lípou nebyla očekávanou záležitostí. Od té doby však Sparta své výsledky konsolidovala a může směle vyhlížet boj o druhé, respektive třetí místo.

Bodově se Sparťané mohou spolehnout na svou největší předsezónní posilu. Jiří Curney zůstává dále věrný svému jménu a se 32 body vládne týmové produktivitě. Notně mu k tomu asistuje Mikuláš Krbec, který má na kontě 29 bodů.

Pro srovnání, na střešovické straně barikády vládne statistikám 44bodový Marek Beneš, jenž své konto navýšil naposled v Liberci, kde si připsal 3 asistence. V posledním vzájemném utkání, které spolu oba týmy hrály, byl úspěšnější Tatran, když 7. října urval dlouhou přetahovanou a zvítězil 8:4.

Utkání se odehraje v pondělí 9. ledna na UNYP Aréně od 19:40 na Podvinném Mlýně a v přímém přenosu ho nabídne sportovní kanál ČT Sport.