Blízko senzace. Ženy mohou proti Chodovu stvrdit postup

Tatran v sérii vede 3:2 a je krok od senzačního postupu.

Ženské semifinále se postupně dostalo až ke svému šestému pokračování a průběh bitvy mezi Tatranem a Chodovem se zatím vyvíjí zcela jinak, než florbalová veřejnost předpokládala. Tým Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse totiž dokázala v rámci prvních dvou víkendech vždy uzmout jeden bod a patřil mu i klíčový pátý duel v pondělí, který dokázal vyhrát 6:2 a má výhodu matchballu.

Ten ale dostane střešovické hráčky poprvé v sérii pod tlak, jelikož by postup do BigBoard Superfinále znamenal suverénně největší úspěch novodobé historie ženského florbalu ve Střešovicích. Tím dosavadním byla totiž samotná účast v semifinále, či loňská účast ve finále poháru.

Cesta k úspěchu určitě vede přes dobrou obranu. V pátém duelu totiž Chodov neskóroval ze hry 5 na 5. Ta se zdá být alfou a omegou týmu z Jižního Města, když se v případě vítězství Tatranu prosadil ve standardním počtu hráček jen v první utkání, v tom čtvtém a pátém mu pak musely pomoct speciální formace.

Nejproduktivnějšími hráčkami série jsou s 6 body střešovické Lucie Želízková s Kateřinou Seemannovou a chodovská Eliška Chudá. Stále také platí, že výčet bodujících hráček má podstatně bohatší Chodov, když se z jeho kádru prosadilo hned 15 hráček, ani to ale zatím jihoměstskému týmu nestačí.

Šesté semifinále s příchutí střešovického matchballu startuje ve sportovním centru Řepy ve středu v 17 hodin.
Textový online přenos
Video online přenos