Boj o Superfinále začíná! Tatran zahájí semifinále proti Mladé Boleslavi

Livesport Superliga už dospěla do semifinále, ve kterém se rozhodne o složení letošního BigBoard Superfinále, jež proběhne v pražské O2 aréně.

Pro souboj o postup do finálového duelu mohly Střešovice, coby suverénní vítěz základní části, volit mezi týmy Boleslavi a Bohemians. Tým Milana Fridricha a Luďka Beneše nakonec, pro mnohé překvapivě, sáhl po Mladé Boleslavi a druhou dvojici tak utvořily Vítkovice s Bohemkou.

Svěřenci Petra Novotného skončily v základní části na třetí příčce a neobhájili tak zisk poháru prezidenta Českého florbalu z minulé sézony. Třetí příčka pro ně navíc znamená začátek semifinále na půdě soupeře, kde se také odehraje případný rozhodující sedmý duel. To však neznamená, že by bylo tým z města aut radno podceňovat. Boleslav sice před sezónou přišla o Jiřího Cuerneyho a v sezóně se potýkala s výsledkovými výpadky včetně prohry 1:11 s Tatranem, a nakonec neuhájila druhou příčku před Vítkovicemi, nicméně forma Středočechů v play-off v podobě vítězství 4:0 ce čtvrtfinále nad Spartou dává očekávat vyrovnané bitvy.

Nejkratší cestu mezi čtyři nejlepší si dopřál i Tatran, který ve čtvrtfinále změřil sílu s florbalisty SKV a po vítězstvích 6:2, 10:2, 8:3 a 8:2 postoupil bez ztráty květinky. Jeho nejproduktivnějším hráčem byl s 12 body Marek Beneš, kterému notně sekundovali Ondřej Němeček, David Šimek, či Jonáš Kreysa. Na straně Boleslavi má nejvíc bodů mladíček Dominik Beneš, jež nastřádal 6 kanadských bodů.

Velký souboj se dá čekat mezi strážci brankoviště. Na straně Boleslavi je neochvějnou oporou Lukáš Bauer, jednička reprezentace a člen posledních dvou all-star týmů na mistrovství světa. Na straně Tatran pak bránu střeží nastupující generace v podobě Lukáše Kříže a Tomáše Jurca, statisticky dvou nejlepších brankářů základní části, kteří si zatím všechny dosavadní duely rořníku spravedlivě podělili, a to včetně čtvrtfinálových duelů s SKV.

Tatran dokázal Boleslav ve všech třech vzájemných měřeních ročníku porazit a tento trend bude chtít potvrdit i v semifinále. To začíná v úterý ve 20 hodin na UNYP aréně před kamerami ČT sport, druhým duelem pak pokračuje ve středu od 19 hodin ve sportovním centru Řepy.

Vstupenky na portálu Ticketportal