Čekání je u konce. Ženy vstoupí do finále poháru!

První vrchol sezóny je tady. Střešovické ženy čeká v úterý odpoledne pohárové finále proti týmu Vítkovic, kterému se postaví na brněnské hale Vodova.

V pohárovém finále jsou ženy Tatranu poprvé od roku 2005, což znamená poprvé v novodobé historii ženského týmu ve Střešovicích. Do finále se svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka dostaly postupně přes Soběslav, Black Angels, SKV a Bohemians. V roli favorita však Tatran rozhodně nebude, jelikož jej čeká hegemon prozatímního průběhu letošní sezóny, Vítkovice.

Ty zatím v Extralize žen neztratily jediný bod a suverénně míří za vítězstvím v základní části. Stejně si pak počínaly i v poháru, kde za 4 utkání nastřílely 43 branek, přičemž se pořádně zapotily až v semifinálové bitvě s FBC Ostrava, kterou ovládly těsně 8:7. Na cestě do finále zdolaly Vítkovíce krom FBC ještě Třinec, Aligators a Hradec Králové.

Do utkání navíc ostravský tým vstoupí coby obhájce trofeje. V loňském finále, které hostil Chomutov, přehrály svěřenkyně, tehdy ještě Tomáše Martiníka, Chodov poměrem 3:2 po prodloužení a pohárovou trofej zvedly nad hlavu už počtvrté. Svatý vavřín má i Tatran z již zmíněného roku 2005, když v Hluku porazil Liberec 4:2.

V obou letošních vzájemných duelech byly úspěšnější hráčky z Ostravy. Nejdříve ovládly duel 1. kola na střešovické Stodole poměrem 5:2, následně doma vyhrály 6:1. Tatran však v obou případech dokázal po určitou část zápasu Vítkovicím vyrovnaně vzdorovat. Ve finále poháru ale budou potřebovat víc.

Finále poháru žen začíná na brněnské Starez Aréně (nová MSH Vodova) v úterý v 17 hodin a kromě trofeje půjde také o místenku na příštím ročníku Turnaje mistrů, která vítězi pohárové soutěže připadne. Přímý přenos nabídne v přímém přenosu kanál ČT Sport.

Přímý přenos ČT Sport
Textový online přenos