Chybělo málo. Ženy těsně podlehly Vítkovicím

Tatran předvedl proti obhájkyním titulu výborný výkon a ještě 6 minut před koncem vedl, nakonec však zůstal bez bodu.

Zápasem proti Vítkovicím Střešovice dokončily trojlístek soubojů s týmy z TOP4, když předchozí zápasy s Chodovem a FBC Ostrava těsně prohrály. Proti obhájkyním titulu mohly navíc napravit zaváhání z posledního kola, když překvapivě prohrály v Olomouci.

Utkání se hrálo před po střechu zaplněnou Stodolou, která však v prvním dějství gól neviděla, když ani jedna z šancí neprošla za záda Elišky Drbalové v domácí, respektive Nikoly Příleské v hostující bráně.

Na první gólovou slast se tak muselo čekat až do 21. minuty, když vítkovickou přesilovku využila hned po vteřině gólem z volného úderu Sára Seevaldová. O 7 minut později navíc hostující vedení zdvojnásobila Šponiarová, která po sérii odrazů ukořistila na středu hřiště míček a poslala ho až za Drbalovou. První domácí radost přišla ve 33. minutě. Střela Hermannové ještě cestu do branky nenašla, odražený balonek však do sítě dopravila Lucie Želízková. Stejná hráčka navíc o 5 minut později opět stála tam, kde měla a svým druhým zásahem večera srovnala na 2:2. Ani to však nebylo z domácí produkce vše a opět u toho byla formace okolo Lucie Želízkové. Střela Nikoly Hermannové tentokrát doputovala až za Příleskou a domácí kapitánka poslala Tatran do vedení 3:2, což by i stav po 40 minutách.

Naději na velké vítězství domácích držela Eliška Drbalová, která ve třetí třetině předvedla několik skvělých zákroků. Na ránu Huskové z 54. minuty už však byla krátká a Vítkovice 6 minut před koncem srovnaly na 3:3. Osudným se Střešovicím stal signál po volném úderu z rohu, který v gól přetavila hostující Seevaldová a Tatran najednou prohrával. Ani jeho oddechový čas a hra v šesti už prohru odvrátit nedokázaly a tak svěřenkyně Vladimíra Fuchse a Pavla Hudíka podlehly Vítkovicím 3:4.

Další zápas čeká Tatran až za dva týdny, kdy se představí na půdě nováčka ze Znojma.

PSN Tatran Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:4
branky: 33. Lucie Želízková, 38. Lucie Želízková, 40. Nikola Hermannová - 21. Sára Seevaldová, 28. Michaela Šponiarová, 54. Barbora Husková, 57. Sára Seevaldová; rozhodčí: Jan Brak - Tadeáš Provazník; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; diváků: 263; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 21 - Nikola Příleská 22; po třetinách: 0:0, 3:2, 0:2