Čtyři hráči Tatranu vezou stříbro z MS ve Švýcarsku

Česká florbalová reprezentace dorovnala na mistrovství světa ve Švýcarsku své historické maximum, když dokázala vybojovat stříbro. Zásadní podíl na tom měli i hráči střešovického Tatranu.

Na mistrovství světa byli z řad Střešovic nominováni Ondřej Němeček, Marek Beneš, Matěj Havlas a Jonáš Kreysa. První jmenovaný navíc navlékl kapitánskou pásku národního týmu a stanul v obranném páru první formace. V ní ho ještě doplnili jeho kluboví spoluhráči Beneš s Havlasem. Na jejím centru navíc nastupoval i Filip Langer, střešovický odchovanec a aktuálně hráč nejlepší ligy světa, švédské SSL.

Právě první česká formace byla po celou dobu šampionátu největší ofenzivní silou českého týmu a měla zásadní podíl na úspěšné cestě národního týmu turnajem.

Po úspěšném absolvováním základní skupiny, ve které neprohráli jediný duel, vyřadili svěřenci Jaroslava Berky ve čtvrtfinále Slovensko a v semifinále je čekali domácí Švýcaři. Ty hnala do semifinále beznadějně zaplněná aréna v Zurichu, jenže český tým byl proti a během 60 minut dokázal hráčům země helvétského kříže nasázet 11 branek a připsal si nad svým soupeřem nejvyšší vítězství v historii.

Ve finále pak došlo na reprízu souboje ze skupiny proti obhájcům světového zlata, Švédům. Na ty už však byli Češi krátcí a po prohře 3:9 se tak museli spokojit se stříbrnými medailemi. I přes finálové zklamání je však zisk stříbrných medailí historickým počinem, který se vyrovná jen stříbru z MS ve Švýcarsku v roce 2004.

K tomuto úspěchu přispěli velkou měrou i samotní hráči Tatranu. Ondřej Němeček s Markem Benešem byli navíc vybráni do All-Star týmu celého mistrovství!