Další dvě vítězství. Tatran zdolal Vary i Butchis

Družina Milana Fridricha aktuálně drží sérii 14 superligových vítězství.

Střešovický Tatran vstoupil do roku 2024 dvojutkáním s týmy z chvostu tabulky, když se v pátek vydal na půdu dvanáctých Karlových Varů, v neděli pak doma přivítal třináctý Butchis.

Na severozápadě Čech dostal ve střešovické bráně prostor Lev Kliment, který kryl v první třetině všechny karlovarské pokusy. Hosté se v první dvacetiminutovce prosadili zásluhou pohledné trefy Matěje Havlase.

Žádné ofenzivní hody se nezačaly konat ani po přestávce. Hosté i přesto odskočili do vedení 3:0, když na proměněné trestné střílení Matěje Čelakovského navázal povedenou trefou Tomáš Hanák. Až pak se poprvé dočkal i domácí výběr, když Matěj Korbel snížil chvíli před přestávkou na 3:1.

Ve 43. se navíc Vary dostaly na dostřel jediného gólu, vyrovnání se jim však následně zase vzdálilo, když se prosadili Adam Tlapák a velmi kuriózně také Ondřej Sádlo. Domácí kapitulace však nepřišla, ba naopak. Góly Lebedy a Hozmana dostaly v 58. minutě zápas do stavu 4:5 a Tatran se musel strachovat o body. Ty mu pojistil až střelou do prázdné brány Matěj Havlas a Střešovice ve Varech uspěli poměrem 6:4.

FB Hurrican Karlovy Vary - Tatran Střešovice 4:6
branky: 39. Matěj Korbel, 43. Jan Pícha, 49. Jiří Lebeda, 58. Marek Hozman - 16. Matěj Havlas, 30. Matěj Čelakovský, 34. Tomáš Hanák, 46. Adam Tlapák, 48. Ondřej Sádlo, 60. Matěj Havlas; rozhodčí: Milan Baloun - Tomáš Sommer; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 216; zásahy brankářů: Daniel Váradi 20 - Lev Kliment 17; po třetinách: 0:1, 1:2, 3:3

O dva dny později čekal Tatran nováček soutěže, pražský Butchis. Proti němu měla družina Milana Fridricha už v první třetině jasnou střeleckou převahu, na skóre to však vidět nebylo. Naopak to byli hosté, kdo šel v utkání do vedení a po první dvacetiminutovce vedli 1:0.

Domácí radosti tak přišly až ve 27. minutě, když dva slepené góly zařídili Martin Kisugite s Jakubem Bočkem a Tatran rázem vedl. Ještě do poloviny duelu navíc Střešovice své vedení zdvojnásobily díky brankám Hanáka s Čelakovským. Stav 4:1 vydržel až do druhé sirény a v Řepích bylo o druhé přestávce rozhodně veseleji, než o té první.

Žádné drama, jako v pátek ve Varech navíc v poslední třetině nepřislo. Domácí družina totiž v poslední třetině nasázela 7 branek a tak jí ani nemuselo příliš vadit, že sama inkasovala čtyřikrát. Vítězný domácí debut tak ve střešovické bráně zažil Daniel Körber, další čtyři body do kanadského bodování pak přidal Matěj Havlas.

Tatran tak po Varech porazil i Butchis a v superligové tabulce zůstává druhý, když na vedoucí Vítkovice ztrácí bod a má vůči nim utkání k dobru. Další zápas čeká svěřence Milana Fridricha v neděli na půdě Black Angels.

Tatran Střešovice - BUTCHIS 11:5
branky: 27. Martin Kisugite, 27. Jakub Boček, 29. Tomáš Hanák, 30. Matěj Čelakovský, 41. Marek Beneš, 44. Milan Meliš, 48. Milan Meliš, 52. Matěj Čelakovský, 53. Matěj Havlas, 56. Jonáš Kreysa, 57. Ondřej Sádlo - 19. Jakub Černý, 44. Michael Petráň, 53. Jakub Černý, 57. Štěpán Novák, 59. Jakub Černý; rozhodčí: Přemysl Bališ - Lukáš Laštovička; vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 120; zásahy brankářů: Daniel Körber 13 - Eduard Vladař 26; po třetinách: 0:1, 4:0, 7:4