Daniel Péc: Tatran jsem si vybral díky dobrým tréninkům, trenérům, dobrému zázemí a bohaté historii

DANIEL PÉC: 

Tatranský Draft se blíží a my tu pro vás máme druhý příběh hráče, který zamířil na draft již v roce 2017. Je jím odchovanec oddílu TJ Plamen Chodov a v současné době hráč tatranského ročníku 2005 - Daniel Péc. Přečtěte si jeho příběh, který začal před více než 2 roky a rozvíjí se do krásné florbalové kariéry. Ještě než se pustíme do rozhovoru si připomeňte, jak probíhal loňský draft! 


Ahoj Dane, kdy ses vlastně poprvé dostal do kontaktu s Tatranem a proč Ti byl sympatický právě náš klub?

Ahoj, poprvé jsem se dostal do kontaktu s Tatranem díky Tomáši Kafkovi, který k nám jezdil  do Chodova na jeho stejnojmenný turnaj a nabídl nám, že Tatran provozuje letní tábor " Open Camps". Od té doby mi byl právě tento klub velmi sympatický a měl jsem sen, že si jednou zahraji za Tatran.

Tatranského draftu ses zúčastnil již v roce 2017 ještě jako mladší žák. S jakým cílem jste spolu s rodiči na draft dorazili? 

Na Tatranský draft jsem jel s cílem zjistit, jakou mám šanci se dostat do týmu 05.

Jak to celé probíhalo a co se dělo po draftu?

Ze začátku jsem byl dost nervózní, protože tam byl pouze jeden kluk stejného věku jako já, ostatní byli cca o 3 roky starší. Nervozita postupem času ze mě opadla a já se soustředil pouze na svůj výkon. Trenéři byli opravdu fajn a hodně se nám věnovali. Po tréninku si nás každého zvlášť volali i s rodiči. Na pohovoru o mě trenéři projevili velký zájem a začali se domlouvat s rodiči na budoucí spolupráci.

Za jak dlouho po draftu ses zapojil do tréninků s týmem mladších žáků? 

Tatranský draft byl 29.října a poprvé jsem jel na trénink 12. prosince. Bylo to hlavně kvůli vzdálenosti (140 km).

Jak často jezdíš na tatranské tréninky a jaký máš vlastní program?

Na Tatranské tréninky jezdím jednou týdně, v posledni době jezdím 2x týdně, jinak chodím na tréninky do Karlových Varů. Přes léto jsem spojen s Tatranem díky aplikaci XPS, kde mi trenér Honza Volák posílá individuální plán.

V Tatranu jsi již více než 2 roky. V čem si myslíš, že jsi udělal největší pokrok a čemu to přičítáš? 

Myslím si, že v Tatranu jsem udělal celkově velký pokrok. Nejvíc jsem se posunul v 1 na 1, v osobních soubojích i herním myšlením. Přičítám to určitě kvalitním tréninkům, které jsou na tato témata zaměřeny.

S týmem 05 máš zlaté placky mimo jiné ze švédské Gothie a loňských Prague Games. Jak na oba vítězné turnaje vzpomínáš a díky čemu myslíš, že je tým včetně tebe zvládl? 

Na Gothia cup vzpomínám jen v tom nejlepším, protože to byl můj první velký turnaj za Tatran a hned zlato. Na Prague Games vzpomínám také v tom nejlepším, ale Švédsko beru určtitě jako největší úspěch. Myslím si, že oba tyto turnaje jsme zvládli díky fyzické připravenosti a také po psychické stránce, která v týmu 05 je na opravdu dobré úrovni, a taky díky skvělému kolektivu.

V příští sezoně tě čeká druhý rok ve starších žácích a pak už přechod do dorostenců. Jaké jsou vaše plány směrem k tomu, že tě čeká přechod na střední školu? 

Na střední školu bych rád šel do Prahy. Tatran je proto v kontaktu s mými rodiči a společně řešíme střední školu v Praze.

Proč sis vybral Tatran, co máš na něm nejraději a co bys doporučil hráčům a hráčkám váhajícím o účasti na draftu? 

Tatran jsem si vybral díky dobrým tréninkům, trenérům, dobrému zázemí a bohaté historii. Hráčům a hráčkám, kteří váhají s přihlášením na draft, bych vzkázal: "Pojďte do toho, já to zkusil a vyšlo to!”

Dane, děkujeme za rozhovor a přejeme Ti, ať jsi v Tatranu spokojený i nadále!

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px ´Helvetica Neue´; color: #454545} p.p2 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px ´Helvetica Neue´; color: #454545; min-height: 14.0px}

Děkuji za rozhovor a doufám, že to nejlepší v Tatranu mám ještě před s sebou.


CHCEŠ SE PŘIHLÁSIT NA TATRANSKÝ DRAFT? 

Stačí vyplnit online přihlášku a dostavit se v sobotu 13. července do STODOLA Arény Střešovice! Můžeš zabojovat o místo v jednom z tatranských týmů a nebo si třeba jen zatrénovat s čerstvou posilou A-týmu Martinem Šindelářem!