Tatran Střešovice » Dívčí turnaj opět po roce na Tatranu

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

čtvrtek 21.11.2019

Dívčí turnaj opět po roce na Tatranu

V pátek 15. listopadu proběhl na Tatranu turnaj dívek základních škol z Prahy 6 a Horoměřic, kde si mladé slečny nejen vyzkoušely florbal, ale setkaly se se skutečnými hvězdami Českého florbalu.

Již druhý ročník turnaje School Challenge Girls Edition se uskutečnil minulý pátek ve Stodola Aréně ve Střešovicích. Turnaje se zúčastnilo 7 družstev ze 4 základních škol z Prahy 6 a Horoměřic. 

Mezi dívkami panuje o florbal velký zájem a proto jim tímto projektem dáváme možnost podívat se do útrob elitního florbalu, potkat se s hráčkami A týmu a porovnat síly mezi školami. Tváří turnaje byly Vendula Beránková, která se aktuálně připravuje na mistrovství světa žen a juniorská reprezentantka a nejlepší střelkyně Tatranu Kateřina Seemannová.

School Challange girls edition zhodnotila Vendula Beránková: „Holčičí turnaj byla moje první akce na Tatranu. Skvěle zorganizovaná, bylo spoustu dětí. Vidět takhle malé holčičky s hokejkou v rukách a úsměvem mi dělalo radost. Moct jim něco ukázat nebo poradit mě určitým způsobem naplňovalo a ukázalo, že jít směrem trenérky pro mě bude do budoucna cestou.“

Žákyně základních škol si z turnaje odnesly nejen florbalové zážitky, ale také podepsané kartičky od výše zmíněných hráček a spoustu odměn.

K turnaji se také vyjádřil manažer volnočasových aktivit Martin Pánek:
Dívčí turnaj se povedl na výbornou. Přestože se zúčastnily jen čtyři školy, tak se mezi sebou utkalo sedm týmů. Každý tým odehrál 60 minut čistého času, což je pěkná dávka florbalu. Děvčata byla neustále v pohybu, i když zrovna nehrála utkání. Mohla využít prostřední hřiště ke zdokonalování svých schopností a nebo si pohrát s naším maskotem T-Rexem. Holky si také odnesly domů podepsané kartičky od tatranských reprezentantek a tak si myslíme, že to pro ně byl příjemný sportovní zážitek. Nakonec bych chtěl poděkovat vedením škol a pánům a paním učitelkám, že k nám dorazili a užili si florbalové dopoledne společně s námi. Již teď máme v plánu další termín turnaje a na všechny se moc těšíme!


Fotogalerii z turnaje naleznete zde:

https://bit.ly/2XC1fJm

 
Naši partneři