Divoká přestřelka a postup. Tatran v Poháru porazil Black Angels

V 5. kole Poháru Českého florbalu se Střešovice střetly se superligovými Black Angels a v Řepích z toho byla dvaceti gólová přestřelka.

Po postupu přes Slaný přisoudil los svěřencům Milana Fridricha pro 5. kolo tým Black Angels. Ti, na rozdíl od Tatranu, hráli srpnovou vrcholovou část, ve které se umístili na druhém místě, díky čemuž byli nasazeni rovnou do 5. kola.

V bráně domácích dostal od první minutu důvěru Adam Draslar, pro kterého to byl díky zranění první soutěžní start za A-tým v sezóně. Ten sledoval velmi rychlý nástup domácího týmu. Tatran vedl zásluhou Kúna, Vavrouška a Hanáka už v 11. minutě 3:0. Jenže podobnou mincí dokázali odpovědět i Black Angels, kteří díky Beriacovi s Burianem snížili na 3:2, střelecky aktivnější domácí však do konce prvního dějství dokázali ještě zvýšit, když jejich čtvrtou branku vstřelil Matěj Havlas.

Ta pravá divočina ale začala až po první přestávce. Matouš Burian dokonal dvěma zásahy hattrick a hlavně během 2 minut srovnal na 4:4, jenže hned 6 sekund poté vrátil Tatranu vedení Matěj Havlas a ten stejný hráč ho ve 26. minutě ještě navýšil, přičemž také dokonal hattrick. Jenže ani to domácí družině nestačilo. Nejdřív totiž Jakub Hromada snížil na 6:5, aby ve 33. minutě podruhé v utkání srovnal. Black Angels šli navíc krátce na to poprvé do vedení, které jim vystřelil Radek Hanák. I na to měly Střešovice rychlou odpověď, když půl minuty poté srovnal na 7:7 Filip Eliáš a bláznivou třetinu uzavřel Tomáš Hanák, který překlopil vedení opět na domácí stranu.

Naštěstí pro nervy domácí střídačky vyšel Tatranu vstup do poslední třetiny podobně, jako do té první. Tři góly v rychlém sledu posunuly stav utkání na 11:7 a i když Black Angels ještě ve 48. snížili, na výsledku to nic nezměnilo. Zvlášť, když minutu na to zasadil dvanáctý domácí úder Ondřej Sádlo, což by i poslední gólový moment večera.

Střešovice zvládly divokou přestřelku s Black Angels, opět nasázely dvouciferný počet branek a postoupily do 6. kola, kde je v listopadu čeká souboj s Hradcem Králové, nebo Ústím. Další utkání odehrají svěřenci Milana Fridricha paradoxně opět proti Black Angels, a to v rámci 8. kola Superligy, v neděli od 17 hodin na domácí půdě v Řepích.

Tatran Střešovice - BLACK ANGELS 12:8
branky: 2. Vojtěch Kún, 5. Šimon Vavroušek, 12. Tomáš Hanák, 18. Matěj Havlas, 23. Matěj Havlas, 26. Matěj Havlas, 35. Filip Eliáš, 37. Tomáš Hanák, 42. Šimon Vavroušek, 44. Matěj Čelakovský, 45. Šimon Vavroušek, 49. Ondřej Sádlo - 13. Teodor Beriac, 18. Matouš Burian, 21. Matouš Burian, 23. Matouš Burian, 27. Jakub Hromada, 33. Jakub Hromada, 34. Radek Hanák, 48. Matyáš Metoděj Krahulec; rozhodčí: Jiří Jelínek - Lukáš Procházka; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 73; zásahy brankářů: Adam Draslar 7, Tomáš Jurco 13 - Daniel Körber 24; po třetinách: 4:2, 4:5, 4:1