Do play-off vstoupí i muži. Ve čtvrtfinále je čeká SKV

Po odehrání osmifinálových sérií odstartují o víkendu superligová čtvrtfinále, do kterého jde Tatran coby vítěz základní části.

Základní část Livesport Superligy je minulostí a hráči Tatranu v ní ukončili šestiletou hegemonii Mladé Boleslavi, když uzmuli Pohár prezidenta Českého florbalu pro sebe. Učinili tak navíc v historickém rekordu, když během 26 utkání neztratili jediný bod. Klíčová fáze sezóny však teprve přichází a vítěze základní části si po ní nikdo pamatovat nebude.

Pro čtvrtfinále mohli svěřenci Milana Fridricha a Luďka Beneše volit z florbalistů Chodova, Sparty, Black Angels a SKV. Jejich prst nakonec ukázal směrem s Riegrovým sadům a Střešovice si tak zopakují souboj z posledního kola, kdy SKV vyzvalo v rámci výjezdního utkání v Plzni.

Královské Vinohrady si samotnou účast ve čtvrtfinále musely vybojovat v osmifinále, kde v sérii na dvě vítězství udolaly FBC Ostrava, když o svém postupu rozhodly až v rozhodujícím třetím duelu v úterý. Tým Jana Kapuciána proniknul do vyřazovacích bojů na úkor České Lípy z desáté příčky a po postupu mezi nejlepších 8 už může hovořit o jakési nadstavbě. Proti Tatranu už tak nemá co ztratit a může jen překvapit.

To Střešovice jednoduše musí. Tatran, coby jeden z favoritů na mistrovský titul, šel cestou papírově nejschůdnějšího soupeře a bude chtít v nejrychlejším čase proniknout do semifinále Superligy. I po roce navíc zůstane střešovický tým na čtvrtfinále v Praze, když v minulé sezóně vyřadil poměrem 4:0 Black Angels.

S SKV má letos Tatran stoprocentní bilanci. Nejprve jej porazil 11. září v Riegrových sadech poměrem 9:5, druhý vzájemný duel se hrál v poslesledním kole základní části v Plzni, kde Tatran vyhrál 11:1.

Čtvrtfinále se hraje na 4 vítězství a Tatran jej začne na domácí půdě sportovního centra v Řepích. V nich se hraje v sobotu i neděli shodně od 17 hodin.

Vstupenky v síti Ticketportal: sobota, neděle