Drama proti Chodovu. Ženy padly až po nájezdech

Po úvodním utkání s Vítkovicemi nastoupily ženy Tatranu k derby s Chodovem, které po dramatickém vývoji dospělo až do nájezdů.

Do zápasu vstoupily hráčky Střešovic bez bázně a hany a v první třetině měly několik vyložených šancí ke skórování, včetně přesilové hry. Jenže ani jednou se na hostující florbalistky štěstí neusmálo a s vedením odcházel do šatny Chodov, když první gól střetnutí vstřelila 7 sekund před sirénou Andrea Břeská.

Druhý gól přidaly domácí 3 minuty po přestávce, když se z protiútoku Břeská prosadila podruhé. To jako by předznamenalo vývoj celé třetiny, ve které to byly hráčky Chodova, kdo tahal za delší konec provazu. Další gól však, i díky dobrému výkonu Moniky Šolleové v bráně Střešovic, nepřidaly a po 40 minutách byl stav utkání 2:0 pro domácí celek.

Po druhé přestávce se pak na Jižním Městě začaly dít věci. Nejdříve už 8 sekund po buly snížila na 2:1 Krýslová, načež ještě v první minutě zvýšila na 3:1 Prontekerová. Byl to však Tatran, kdo vlétl do poslední části jako hurikán, což vyústilo v další rychlé snížení z hole Simony Korbelářové. Na to už chodovská střídačka musela reagovat oddechovým časem. Ten sice na chvíli ochabil střešovický nápor, nicméně převaha hostujících hráček v poslední části byla jasně zřetelná. Vše vyvrcholilo krásnou střelou Michaely Mechlové v 56. minutě, která vedla ke srovnání na 3:3. Opařený Chodov pak mohl ještě chvíli před koncem inkasovat z hole Seemanové, proti ní se však v bráně domácího týmů zaskvěla Bačková a tak se šlo do prodloužení.

To nabídlo opatrnou partii, která po uplynutí 5 minut dospěla až k nájezdovému rozstřelu. V němž byly šťastnější domácí a díky rozhodujícímu nájezdu Magdaleny Pláškové braly bod navíc.

Další utkání čeká Tatran o víkendu na domácím hřišti, když se v sobotu postaví obhájkyním titulu z FBC Ostrava.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - PSN Tatran Střešovice 4:3pn
branky: 20. Andrea Břeská, 24. Andrea Břeská, 41. Markéta Prontekerová, N Magdaléna Plášková - 41. Lucie Krýslová, 44. Simona Korbelářová, 56. Michaela Mechlová; rozhodčí: Ondřej Benačan - Patrik Šaroch; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 96; zásahy brankářů: Karolina Bačková 25 - Monika Šolleová 21; po třetinách: 1:0, 1:0, 1:3, 0:0