Drama se šťastným koncem. Ženy Tatranu udolaly Bohemku

Gólová přetahovaná vyzněla lépe pro Střešovice, které zapsaly třetí výhru v řadě.

Svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse vyrazily v rámci 10. kola ČEZ Extraligy na půdu pražské Bohemky, která byla v tabulce jen o bod za nimi. Že nepůjde o žádný béčkový zápas, ukázal už samotný úvod. Nejprve už po 19 vteřinách poslala Tatran do vedení Lucie Krýslová, načež domácí výběr zásluhou Radky Korbelářové srovnal na 1:1. Druhý střešovický zásah přišel po polovině první třetiny, když se trefila Karolína Bláhová. Jenže i tentokrát našla Bohemka odpověď, a to díky druhé brance Radky Korbelářové, což byl i brankový epitaf za první dvacetiminutovkou.

Zábava pokračovala i po přestávce. Nejprve využila ve 25. minutě střešovickou početní převahu Barbora Panešová. Dvě minuty po ní však opět přišlo třetí domácí vyrovnání, které měla na svědomí pro změnu Simona Korbelářová. O další dvě minuty později už ale Tatran znovu vedl, když se trefila kapitánka střešovické družiny, Nikola Hermannová. Na to už Bohemka v prostřední třetině odpověď nenašla, poprvé v duelu tak Tatran vedl déle jak 5 minut.

Hostující akcie navíc zkraje poslední třetiny znásobila Barbora Lovíšková, díky níž vedl Tatran 5:3. Jenže místo navýšení skóre přišla další zápletka, když před polovinou třetího dějství snížila na rozdíl jediné branky opět Simona Korbelářová. Tatran však počtvrté vedení neztratil. Jeho šestou branku totiž v 53. minutě přidala Linda Fuchsová a i díky tomu bylo další domácí snížení z 54. minuty málo.

Střešovice tak na půdě Bohemians ustály divokou přestřelku a dokázaly vyhrát poměrem 6:5, připsaly si třetí výhru v řadě a čtvrté Olomouci se přiblížily na jediný bod. V příštím kole se Tatran vydá do Brna, kde se utká s Bulldogs.

FbŠ Bohemians - PSN Tatran Střešovice 5:6
branky: 3. Radka Korbelářová, 17. Radka Korbelářová, 27. Simona Korbelářová, 50. Simona Korbelářová, 54. Agáta Procházková - 1. Lucie Krýslová, 12. Karolína Bláhová, 25. Barbora Panešová, 29. Nikola Hermannová, 43. Barbora Lovíšková, 53. Linda Fuchsová; rozhodčí: Vladimír Buzický - Dominik Dolejš; vyloučení: 4:2; využití: 0:2; diváků: 119; zásahy brankářů: Eliška Svrčková 20 - Monika Šolleová 16; po třetinách: 2:2, 1:2, 2:2