Dvě výhry a Střešovice nad SKV vedou 2:0

Dvěma domácími zápasy čtvrtfinále začal Tatran letošní play-off.

Hráči Královských Vinohrad měli za sebou vypjatou sérii osmifinále proti FBC Ostrava a už od začátku prvního duelu bylo jasně patrné, že to pro Střešovice nebude procházka růžovým sadem. SKV se totiž uchýlilo k nepříjemné osobní obraně a domácí se ne a ne dostat zápasu. Byli to navíc hosté, kdo šel do vedení. Rychlý brejk využil Daniel Gärtner a i když domácí zásluhou Němečka bleskově srovnali, na obrazu hry to nic nezměnilo. Dva góly si pak oba týmy vyměnili ještě na samém konci třetiny a do šaten se tak šlo za stavu 2:2.

Tento stav svítil na světelné tabuli po celý průběh druhé třetiny, která místy připomínala spíš boj, než florbal. Přesto se v prostřední periodě nakonec urodilo, když se v její poslední minutě trefil Marek Beneš a domácí šli poprvé v utkání do vedení. To Střešovicím ve 45. minutě pojistil Filip Eliáš a vzhledem k tomu, že všechny hostující pokusy končily na Lukáši Křížovi, krátil se SKV čas. Hostům ještě přihoršil Matěj Havlas v 57. minutě gólem na 5:2, na což už tým z Riegrových sadů nenašli odpověď a naopak ještě inkasovali ve hře v šesti.

Tatran tak první utkání vyhrál 6:2 a to především díky první formaci, která byla u všech vstřelených branek.

Tatran Střešovice - TJ Sokol Královské Vinohrady 6:2
branky: 12. Ondřej Němeček, 20. Marek Beneš, 40. Marek Beneš, 45. Filip Eliáš, 57. Tomáš Hanák, 60. Marek Beneš - 10. Daniel Gärtner, 20. Ondřej Plíhal; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 175; zásahy brankářů: Lukáš Kříž 10 - Roberts Blumbergs 22; po třetinách: 2:2, 1:0, 3:0

Druhý zápas nabídl dost obdobný obrázek tomu prvnímu, ovšem s jedním zásadním rozdílem. Tatran šel totiž do vedení už ve 2. minutě zásluhou šikovných rukou Ondřeje Němečka. Jinak prvních dvacet minut nabídlo střeleckou převahu domácího týmu, další góly však nikoliv. Tatran si to ale vynahradil hned zkraje druhé části, kdy se krátce po sobě trefili Havlas s Kreysou a když ve 26. minutě využil přesilovku Šimek, bylo v Řepích hned veseleji. Stejnou mincí sice naložili s přesilovkou i hosté, jenže další dva střešovické zásahy posunuly skóre už na 6:1, což byl stav po 40 minutách.

V poslední třetině už se SKV nedokázalo držet své hry a Tatran se naopak k té své pomalu dokázal dostat, což se projevilo i na skóre. Už na kraji 47. minuty to bylo 9:1 a hosté už se zmohli jen na lehkou korekci v podobě gólu Gregora. Domácí desítku pak dočepoval Jakub Kolísko a Střešovice druhý duel ovládly 10:2.

Ve čtvrtfinálové sérii se tak ujaly vedení 2:0 a již příští víkend budou moct sahat po postupu do semifinále.

Tatran Střešovice - TJ Sokol Královské Vinohrady 10:2
branky: 2. Ondřej Němeček, 21. Matěj Havlas, 23. Jonáš Kreysa, 26. David Šimek, 38. Vojtěch Kún, 40. David Šimek, 42. Martin Šindelář, 46. Vojtěch Kún, 47. Matěj Havlas, 54. Jakub Kolísko - 32. Ivan Pergler, 51. Lukáš Gregor; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 2:2; využití: 1:1; diváků: 480; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 14 - Aleš Křepelka 34, Roberts Blumbergs 3; po třetinách: 1:0, 5:1, 4:1