Florbalistky Tatranu předvedly proti Vítkovicím skvělý výkon, na výhru to však nestačilo

Ženy odehrály s Vítkovicemi velmi vyrovnané utkání, ve kterém se jim podařilo stáhnout hned tříbrankové manko. Bohužel v závěru nedokázaly udržet se soupeřkami krok a body si nepřipisují.

Souboj mezi Tatranem a Vítkovicemi byl od začátku velmi vyrovnaný. Na první změnu skóre si však diváci museli počkat až do poloviny zápasu, neboť první třetina přinesla jen dvě nevyužitá vyloučení na straně hostí, přičemž to druhé se z větší části odehrálo až po přestávce.

Prvních třicet minut se tedy hrálo bez gólu, pak však přišlo vyloučení hráčky Tatranu, které odstartovalo nástup Vítkovic. Ty se během dvou minut dokázaly dostat do vedení 3:0 a pro Střešovice, které do té doby nedokázaly dotlačit za brankovou čáru jediný míček to začalo vypadat bledě. První jiskru naděje zažehla až dvě vteřiny před konce třetiny Daniela Kvasková, když snížila na 1:3 z jejího pohledu.

Tatran povzbuzen gólem do šatny nastoupil do poslední části s cílem vyrovnat. To se mu také podařilo. Za minutu a půl dokázal vstřelit dvě branky, přičemž tu druhou dokonce ve vlastním oslabením, což se mu v letošním ročníku Extraligy podařilo už po několikáté. Bohužel v tom samém oslabením také inkasoval. To se ukázalo jako začátek konce jeho naděje na výhru či vyrovnání. Vítkovické florbalistky vstřelily do konce utkání ještě dva góly a Střešovicím odskočily do tříbrankového vedení na stav 3:6, na kterém nic nezměnil ani timeout nebo hra v šesti.

Ačkoli utkání skončilo lépe pro hosty. Tatranské ženy se rozhodně nemají za co stydět. Dnešním utkáním vyslaly jasný signál, že jsou schopné konkurovat právě takovým týmům, jako jsou Vítkovice a je třeba si nimi počítat.