Generálka na finále poháru. Ženy se utkají s Jičínem

Ženy Střešovic čeká už příští čtvrtek finále Poháru Českého florbalu v Brně, ještě předtím však absolvují zápas 17. kola extraligy žen proti Jičínu.

Svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka naposled zdolaly poměrem 5:1 Bohemku a bodově se dotáhly na třetí FBC Ostrava. Do konce základní části jim tak zbývá odehrát 6 zápasů, přičemž už ani jednou nepotkají jediný z celků v TOP3. Nejtěžší zápas se tak dá čekat až v posledním kole, kdy se Tatran utká s nyní pátým Brnem.

To v Jičíně mají úplně opačné starosti. Tým z města Rumcajse a Cipíska se nachází na 10. příčce, ze které ztrácí na postup do playoff už 5 bodů. Kromě střetnutí s Tatrarem navíc Jičínské čekají ještě duely s Vítkovicemi a FBC Ostrava. Poslední vítězství Jičína se datuje k 10. prosinci, kdy si doma zvládl poradit s Mladou Boleslaví. Poté však následovaly prohry s Bulldogs a naposledy Chodovem.

Spolu se oba týmy potkaly 15. října, když Tatran v úpatí Českého ráje vyhrál vysoko 12:1. Šlo o první ze dvou dvojciferných vítězství, na která letos Střešovice dosáhly. To druhé se později urodilo proti Panthers Praha, které Tatran zdolal 13:0.

Nejproduktivnější hráčkou Střešovic je stále Kateřina Seemannová s 24 body. V závěsu za ní jsou pak Radka Korbelářová s 22 a Michaela Mechlová s 21 body. Na straně Jičína vládne statistikám Kristýna Bachmaierová, která už nasbírala 30 bodů.

Zápas Tatranu s Jičínem začíná na střešovické Stodole v sobotu 14. ledna ve 20 hodin.