Havlas spasil Tatran, ten nakonec v Lípě urval tři body

Vítězství v Lípě se vůbec nerodilo lehce. Zvlášť, když byly Střešovice již v úvodu lepší, potýkali se ale s bídnou produktivitou.

Úvodní utkání sezóny, úvodní třetina, rozpačitý výkon. Hosté z Prahy se sice snažili vyvíjet tlak, nedařilo se jim ale zakončovat a jejich šance tak vždy ztroskotaly na dobře chytajícím Ponomarevovi. Fridrichova družina se musela obejít bez svého brankáře Fibigera, který vinou nemoci ani do Lípy neodcestoval. Místo v bráně zaujal Kříž, a přestože dovolil jít domácím v druhé periodě do dvoubrankového vedení, počínal si velmi zkušeně.

Dvě třetiny se trápil v koncovce převážně Kreysa, jenž se vždy uvolnil po pravé straně mantinelu, jeho střela ale nikdy nenašla volné místečko v Ponomarevově bráně. Až v čase 44:22 poprvé skóroval, Českolipští ale znovu utekli do dvoubrankového vedení. Na palubovce se i poprvé v lize ukázalo duo Šindelář Pánek ve střešovickém dresu a jejich souhra byla pro oči diváků úchvatná. Taky z ní Šindelář vydoloval gól a asistenci.

Necelých šest minut před koncem zápasu dostal Capo di Tutti Capi Langer parádně naservírovaný míček a dělovkou před velkým brankovištěm, blíže k levému mantinelu než k tomu pravému, odpálil míček tak bezvadně, že vyrovnal na 3:3. Poslední dva góly zaznamenal Havlas, přičemž ten druhý byl kuriózní - z velkého brankoviště u Kříže nahodil míček na prázdnou bránu domácích a jeho projektil trefil cíl. Přestože ještě svěřenci trenérky Bartošové ještě jednou skórovali, vedoucí stav 5:4 si již Tatran nenechal vzít. Domů si tak odvezl první tři body sezóny, což hráče nakopne do dalších zápasů.

"Nebyl důvod se bát, v šatně jsme si k naší hře něco řekli a chyby se nám pak podařilo napravit," těšilo Langera v rozhovoru pro ČT Sport. "Nasazení, podpora a týmový výkon ve třetí třetině rozhodly, že jsme utkání dokázali urvat do vítězného konce," hodnotil Menhart