I přes výborný výkon Tatranek zůstávají oba body ve Vítkovicích

Ženy dokázaly, že výsledek z prvního zápasu nebyl náhodný. I dnes vstoupily do utkání s nasazením a za 12 minut se ujaly vedení 3:0. Vítkovice však znovu dokázaly vývoj zvrátit ve svůj prospěch a ukázaly, proč jsou jedničkami v ženské extralize.

Stejně jako v sobotním duelu i dnes vstoupily do zápasu lépe ženy Tatranu. V 5. minutě se jako první gólově prosadila Lucie Želízková po asistenci Mariany Býčkové. O dalších 5 minut později navýšila vedení Markéte Prontekerová, nahrávala ji Denisa Billá, která o 2 minuty později přihrála na gól i Kateřině Seemannové, čímž se Tatranky dostaly do vedení 0:3. To bylo impulzem, který Vítkovice vyburcoval, aby se stavem začaly něco dělat. Během minuty dokázaly vstřelit 2 slepené góly a dostat se tak na rozdíl jedné branky.

Následující třetina byla naopak na góly skoupá. I přes šance na obou stranách a jeden nájezd, který zneškodnila Eliška Drbalová zůstalo skóre beze změn. Tatranky tak stále držely vedení 2:3.

Začátek poslední třetiny byl v režii Vítkovic, kterým stačily 2 minuty, aby se ujaly vedení 5:3. Tatranky se ještě pokusily po odloženém vyloučení a úspěšné hře v 6 zvrátit stav utkání a po brance Barbory Zabavské, na kterou jí asistovala Kateřina Seemannová, snížily vedení domácích na 5:4. Poslední slovo však měly hráčky Vítkovic, které půl minuty před koncem ještě upravily skóre na 6:4.

Nejlepší hráčkou utkání byla vyhlášena Karolína Vachušková, která předváděla výborný výkon i předchozím duelu. Trenér Marek Michálek hodnotil utkání následovně: Velmi podobný zápas jako ten včera. Smekám před naším týmem, jak jsme se zatím se čtvrtfinále popasovali. Už se těšíme na další víkend. Díky soupeři za utkání a fanouškům za výbornou atmosféru. Hlavně těm našim, kteří vážili cestu až do Ostravy a rozhodně nemohou litovat.

Čtvrtfinálové body tak zůstávají v Ostravě i přes fakt, že Střešovice dokázaly vést v obou utkáních 0:3 a vedení si držely po dobu 2 třetin. V nadcházejícím víkendu se oba celky utkají na půdě Tatranu, který se pokusí favority nejen potrápit, ale dokonce porazit.