Je to tady! Tatran na půdě Wileru vstoupí do semifinále Poháru mistrů

Před Střešovicemi leží historická šance podívat se do finále florbalového Poháru mistrů, kde čeká jeden z dua Falun/Storvreta.

Čekání je u konce. Tatran po více než dvouměsíčním čekání vstoupí do semifinále evropské florbalové soutěže, ve kterém se o finále utká se švýcarským Wilerem. Na rozdíl do čtvrtfinále, do semifinále půjde družina Milana Fridricha v parádním rozpoložení, když v české nejvyšší soutěži drží první místo, sérii devíti vítězství v řadě a je na prvním místě. Naposled si Střešovice smlsly na Vítkovicích, které v pondělí zdecimovaly 8:1 a jen potvrdily výbornou formu. Proti Wileru je však čeká těžká práce.

Švýcarský mistr v dosavadních 11 duelech švýcarské ligy prohrál jen dvakrát a je tak na čele nejvyšší soutěže v zemi helvétského kříže. Svěřenci českého trenéra Radka Sikory přešli ve čtvrtfinále Poháru mistrů přes Bohemku, kterou udolali až v prodloužení odvetného duelu a drží tak švýcarský prapor v pohárové Evropě. V jeho sestavě bychom kromě již zmíněného Radka Sikory našli i jeho syna Radka Sikoru juniora, nebo slovenského reprezentanta Michala Dudoviče. Ten je ve švýcarské soutěži spolu s Marco Louisem nejproduktivnějším hráčem týmu, když oba zmínění nasbírali 16 kanadských bodů.

Oba týmy spojuje vzájemný zápas na letošním turnaji Czech Open. V něm Tatran prospal první dějství a prohrával už 0:7, nakonec však fantastickým vzedmutím dokázal zápas dovést až do nájezdů, kde byl úspěšnější Wiler. V souboji o finále se však podobná divočina nejspíš čekat nedá, zvlášť když se svěřenci Milana Fridricha za 14 superligových duelů vypracovali v nejlepší obranu celé soutěže, přičemž mají oproti ostatním týmu dvě utkání k dobru.

V souboji s Wilerem se bude chtít Tatran opřít o parádní formu první formace, která zářila v reprezentační přestávce a zařídila i pondělní vítězství nad Vítkovicemi. Ve skvělém světle se navíc ukazuje i druhý útok, z nějž vede Martin Šindelář střešovické bodování a i on bude chtít přispět k postupu do finále, kde se postupivší celek utká s jedním z dua Storvreta/Falun, kteří spolu v prvním utkání remizovali 5:5.

První utkání semifinálové série Poháru mistrů začíná na půdě Wileru, kde se hraje v neděli od 18 hodin.