Jednoznačné vítězství nad Jičínem

Tatran zvládl utkání proti Jičínu a může směle vykročit do druhé poloviny základní části. V zápase dokázal nastřílet hned devět branek.

Utkání odehrávající se na pověstné jičínské palubovce od začátku kontroloval hostující Tatran, i když první branka padla za necelých devět minut hrací doby. Ačkoli střeleckých šancí bylo dosti, často končily mimo zařízení. Střešovice do přestávky nakonec dokázaly skórovat celkem dvakrát a zajistit si náskok.

Druhá třetina byla na góly štědřejší, ale diváci si na ně museli počkat až do její druhé poloviny. Tatran, který měl po celou dobu více ze hry si třemi rychlými góly dokázal zajistit poměrně pohodlné vedení 5:0 z jeho pohledu. Deset vteřin před koncem prostřední části pak přidala ještě šestou branku Kopecká a zápas byl víceméně rozhodnut.

Závěr utkání se odehrával ve stejném duchu jako předchozích čtyřicet minut. Většinu času byly na míčku střešovické florbalistky a pouštět soupeřky do hry se jim nechtělo, i když i ty se samozřejmě k několika šancím dostaly. Naděje však ztroskotaly na brankářce Drbalové. Poté, co Tatran přidal svůj sedmý gól, přišlo na řadu první vyloučení utkání a oslabení domácích. To Pražanky rychle využily a jedenáct minut před koncem ještě přidaly poslední devátou branku, čímž ze své strany zápas uzavřely. Po ubráněném oslavení se sice ještě snažily dosáhnout na pomyslnou metu a vstřelit desátý gól, to se jim ovšem nepodařilo. Naopak jičínské hráčky dvacet vteřin před závěrečným hvizdem dokázaly jedinkrát za celou hrací dobu dotlačit míček za záda Drbalové a zkazit jí čisté konto.

Tatran si tak po šedesáti minutách přiváží domů další důležité tři body, a i díky prohře Bohemky s Boleslaví se teď dělí s Ostravou o třetí místo, i když je nutno podotknout, že Ostravě stále chybí jedno utkání proti Olomouci, ve kterém bude favoritem.