Junioři jsou po základní části na prvním místě!

Tatranští borci se po skončení základní části celostátní ligy juniorů vyhřívají na 1. místě tabulky. Znamená to pro ně, že budou naskakovat až do osmifinále, které se odehraje v termínu od 7. do 11.3.

Střešovickým juniorům se v letošní sezóně opravdu daří. Z 22 zápasů dokázali vyhrát 17 a pouze 5 prohráli. Aby jejich úspěch nezůstal opomenut, zeptali jsme se trenéra Jakuba Menharta na pár otázek.

Jak hodnotíš základní část sezóny? 
„Pozitivně hodnotím to jakým způsobem se nám daří aplikovat styl hry, který chceme předvádět. Druhý rokem pracujeme na jasných principech, které jsou provázané napříč celým klubem a kluci už je mají relativně vryté pod kůží. Letos jsme se více zaměřili na útočnou fázi. Teď už budeme ladit detaily, tak abychom byli stoprocentně připraveni na play-off.“

V čem jako tým vynikáte a na čem je ještě potřeba zapracovat?

„Máme tři vyrovnané lajny, výborně technicky vybavené hráče a jak jsem psal výše, jasný herní styl, který chceme předvádět. Před sezónou jsme kladli důraz na to, aby se nám začali více profilovat lídři, kteří budou vynikat určitými silnými stránkami, díky kterým budou zajímavý i pro mužský a-tým. Jedním z našich cílů je vychovat hráče pro áčko a k tomu potřebujeme osobnosti, které budou něčím charakterističtí.

Kromě toho musíme ještě zamakat na kondiční připravenosti hráčů. Na juniorskou ligu to stačí a spíše jsme před ostatními, ale mužský florbal je daleko silovější a s tím by většina našich hráčů měla problémy. Nicméně z kluků cítím vůli se zlepšovat a těším se na jejich pokroky i v této oblasti.“

Jaké jsou vaše cíle do playoff?

„Cíle do play-off si budeme teprve týmově definovat, nicméně se budeme určitě zaměřovat na postupné kroky.“


Kromě trenéra nám na několik otázek odpověděl i střešovický nejúspěšnější střelec a nahrávač Ivan Tomčo, který nasbíral úctyhodných 50 kanadských bodů a dělí se tak o 3. příčku v celkovém bodování KB ligy juniorů.

Po základní části jsi hráčem, co se dělí o 3. místo v kanadském bodování a zároveň i nejúspěšnějším tatranským střelcem a nahrávačem. Čemu přisuzuješ svou současnou střeleckou formu?

„V prvom rade by som za to poďakoval možnosti trénovať pravidelne s mužským Áčkom kde je samozrejme tempo vyššie, času na rozhodovanie je menej a príležitosti na gól taktiež. Nemenej podstatní su samozrejme moji spoluhráči ktorí mi veria a ktorých nechcem sklamať a vždy sa snažím prispieť tímu k víťazstvu čo najviac. Snažím sa tráviť denne v hale čo najviac času a ono to potom ide lahšie na zápase a tímových tréningoch.

V neposlednom rade uzatváram vždy stávku o góly s Ockom a Priateľkou takže o motiváciu mám postarané. Mamke ide o to aby som sa hlavne nezranil a užil si to.“

Jaký máš zatím pocit z uplynulé sezóny? Jak jsi si sednul s týmem a jak vidíš svou roli v týmu?

„Mali sme skvelé momenty no samozrejme prišli aj výpadky za ktoré môžeme byť jedine radi. Pevne verím že nás už všetko to zlé stretlo a prichádza tá najdôležitejšia časť v ktorej nás každá strata môže stáť zápas niekedy aj celú sériu. No pocit mám skvelý... Keď sa darí tímu a aj individuálne je to vždy skvelé. Myslím si že som zapadol a skvelo si rozumieme aj mimo ihriska. Rád provokujem , dávam góly , prihrávam ... zatiaľ sa mi to hádam darí. Takže netuším ako by som svoju rolu opísal (úsmev).“

Jaký je tvůj cíl do playoff?

„Určite je to zisk titulu nad ničím iným nikto z nás ani nepomýšla.“