Klíčový souboj o konečné umístění. Ženy přivítají Olomouc

Vítězství může svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse vrátit do hry o TOP4.

Jeden z klíčových soubojů základní části. To bude nedělní duel Tatranu s Olomoucí. Ta v letošní sezóně válí a s blížícím se závěrem základního rámce ČEZ Extraligy bude chtít uhájit čtvrté místo. V loňské sezóně třetí Tatran musí naopak dohánět ztráty ze zápasů, kde byl papírovým favoritem a účast v TOP4 bude honit last minute.

K tomu ale svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse potřebují projít zbylými třemi zápasy bez ztráty kytičky a ani to jim v konečném účtování nemusí stačit. Prvním úkolem na seznamu je nedělní vítězství, které by bodové počty mezi Tatranem a Olomoucí srovnalo. Záležet však bude i na celkovém skóre z obou utkání, jelikož první vzájemný duel vyzněl v říjnu lépe pro tým z Hané, který vyhrál 4:2. Každý gól tak může mít velký vliv na konečné umístění.

Proti olomouckým hráčkám to ale Střešovice nebudou mít snadné. Svěřenkyně Pavla Řeháka letos přepisují zaběhlé pořádky, když kromě Tatranu dokázaly porazit i Chodov a v nedávné době si vcelku suverénně poradily i s pátými Bulldočkami. Jedinou velkou ztrátou je tak pro Olomouc domácí porážka s Židenicemi, která se však datuje už do 3. kola.

Statistikám hanáckého celku vládne Lucie Cholinská, jež v 16 utkáních posbírala 25 bodů. Tatran se bodově nejvíce spoléhají na Lucii Želízkovou, která má o bod víc a v kontextu extraligového bodování jí patří 13. příčka. Své první body v posledním kole navíc po dlouhé absenci zapsala Kateřina Seemannová, v posledních letech nejproduktivnější střešovická hráčka.

Jeden z klíčových soubojů o konečné umístění startuje na Stodole v neděli ve 14 hodin.
Textový online přenos
Video online přenos