Kolo naruby: ani Tatran nebyl výjimkou a nečekaně padl

Nohy by chtěly, ruce však jako by neposlouchaly. Tatraňáky i tentokrát trápila produktivita, ke které se přičetl i vlažný vstup do úvodu zápasu. A Otrokovičtí slaví po výhře 4:3 tři body.

Vítkovičtí padli s BLACK ANGELS, Ostravané s Lípou a Tatran s Panthers Otrokovice. Hotová liga naruby! Tak by se dalo v krátkosti shrnout páté kolo Tipsport Superligy. Domácí šli brzy do vedení a i přes inkasovaný gól jej více a více navyšovali. Hosty ze Střešovic brzdila nepřesná a hlavně neklidná koncovka, což ve finále rozhodlo celé utkání ve prospěch soupeře. "Náš katastrofální přístup k první třetině a neklid v koncovce udělal rozdíl tohoto zápasu. Budeme muset něco výrazně změnit," hodnotil nespokojeně výkon svých svěřenců kouč Fridrich.

A měl pravdu. Domácí opanovali pouze první třetinu, kdy se pod dva ze čtyř gólů podepsal exvítkovický Laco Gál a právě díky jeho dvěma gólům Panthers vyhráli. Tatraňáci se sice dostali na dosah, když ve zbylých dvou třetinách vždy vstřelili po gólu, ale zápas již zdramatizovat nedokázali. Otrokovice už senzaci nepustily. "Dnes se nám povedl vstup do utkání, celá první třetina se odehrávala podle nás. Od druhé třetiny jsme určitě čekali obrovský tlak Tatranu, který hrál na dvě lajny, my jsme chtěli hrát jen dobrou kompaktní obranou a využívání nabídnutých šancí, ty jsme bohužel nevyužili, ale obětavostí, výborným výkonem gólmana Kevina jsme získali důležité tři body," byl spokojený trenér domácích Kvapil.

Tatraňáci tak odjíždí s prázdnou a propadli se až na devátou pozici. Začátkem sezony to ještě nic neznamená, kol a změn v tabulce bude mnoho, přesto je to pro tým varování, že musí zlepšit produktivitu.