Letní turnaje, Summer Campy i soustředění. Podívejte se na jízdní řád florbalového léta!

Sezóna je fuč a na obzoru se již rýsují letní florbalové události, kterých bude, i díky návratu sportu do normálního života, požehnaně.

Pomyslným startem florbalového léta by se dal nazvat další ročník tradičního Tatran Cupu, který se odehrál v posledních dvou květnových víkendech a jehož je, jak už název napovídá, Tatran tradičním pořadatelem.

V měsíci červnu se ve Sportovním centru Řepy uskuteční všesportovní olympiáda pro hráče kroužků a přípravky. Na tu pak koncem června naváže již tradiční Brno Open Game, na něž vyrazí výprava celkem 13 tatranských týmů v rámci 9 kategorií. V Brně se bude hrát 23.-26. června.

Se začátkem letních prázdnin na scénu nastoupí 1. termín Tatran Summer Camp (4. - 9.7.), který nabízí hráčům dvou věkových skupiny, 2007-2011 (performance) a 2011-2015 (kids) všesportovní vyžití pod dohledem profesionálů. Hlavní koordinátorem kempu je Martin Pánek, jemuž budou pomáhat například Pavel Hudík, Michal Plecitý, Dalibor Švéda a další.

Pak již přijde na řadu další ročník jednoho z největších mládežnických turnajů, Prague Games (13. - 16.7). Ty po hubenějších letech, zapříčiněných covidovou pandemií, vyhlíží hojnou účast týmů ze zahraničí a v široké škále přihlášených týmů samozřejmě nebude chybět logo Tatranu, který pro letošek počítá se 17 přihlášenými týmy!

Na datum finálového dne Prague Games, tedy 16. července, následně připadá i další ročník Tatranského Draftu, na němž bude mít každý florbalista či florbalistka možnost ukázat, co v něm je a dostat se do některého z tatranských týmů. Již tradičně se Tatranského Draftu zúčastní i hvězdy elitních týmů.

V polovině léta přijde řada na příměstské tábory Tatranská školička pro ty úplně nejmenší, děti od 3 do 6 let. Nejdříve od 18. do 22. července v MŠ Dlouhý Lán a poté od 8. do 12. srpna v MŠ Lysolaje.

První měsíc letních prázdnin pak zakončí druhý termín Tatran Summer Camp, který začne 25. července a skončí o pět dní později.

V srpnu již začnou soustředění jednotlivých kategorií. Jako první začne soustředění kategoriím dorostenci a junioři, kteří zavítají do krásného prostředí Kutné Hory, které si v poslední době oblíbily i reprezentační celky. Nejstarší mládežnické kategorie se do města ražby mincí vydají hned 1. srpna.
Ostatní kategorie absolvují soustředění v Brandýse nad Labem, a to ve dvou termínech, 14.-19. a 20.-25. srpna.

Mezi soustředění mládežnických týmů Tatranu se v srpnu ještě vklíní druhý z velkých pražských turnajů, slavné Czech Open. To se již tradičně nebude týkat jen elitních týmů Tatranu, ale také juniorů, dorostenců a jejich ženských protějšků. Jeden z největších světových turnajů se koná v termínu 11.-14. srpna.

Poslední akcí léta pak bude pražský Salming Cup, který vždy slouží i jako jedna z posledních prověrek mládežnických týmů před sezónou, jelikož se koná o posledním srpnovém víkendu, tedy 26.-28. srpna.

Stejný víkend skončí i příměstský kemp pro děti od 6 do 15 let ve Střešovicích.

S příchodem 1. září a nového školního roku se vrátí i pravidelná tréninková činnost a florbalový kolotoč se začne točit od nuly.