Loupež na jihu Prahy. Ženy Tatranu porazily Chodov

Střešovice dokázaly porazit první celek tabulky a po reprezentační pauze se vrátily v plné parádě.

Po dlouhé reprezentační pauze vstoupily ženy Tatranu zpátky do extraligového kolotoče a to rovnou na půdě vedoucího Chodova v rámci schoolmatche. Na ten si našlo cestu 550 diváků a pražské derby se tak hrálo před skvělou kulisou.

Už první vzájemný duel obou celků v sezóně nabídl napínavou bitvu a nejinak tomu bylo i nyní. Zaplněná hala na Jižním Městě sledovala, jak se vedení ujímá Tatran, když skóre utkání otevřela ve 14. minutě Linda Fuchsová. Svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse navíc dokázaly své vedení ještě zdvojnásobit. Po rychlé rozehrávce Lucie Želízkové se totiž ve 23. minutě trefila Karolína Stůjová. Chodovská odpověď přišla až ve 37. minutě, když střešovické defenzivě utekla Kristýna Kovaříková a snížila na 1:2.

Tento stav platil i po druhé přestávce a vydržel až do 53. minuty. Poté využila přehledu Barbory Lovíškové Kateřina Vachudová a střelou ze střední vzdálenosti zvýšila už na 3:1. O minutu a půl později navíc předvedla fantastický únik Lucie Želízková a svoji akci vyšperkovala gólem. Ani to ale nebylo vše. Ihned po buly totiž usměrnila vysoký pas Hermannové Lucie Krýslová a její krásný gól na 5:1 byl pomyslným hřebíčkem do chodovské rakve. Všechny domácí pokusy totiž končily na spolehlivé Elišce Drbalové a stav 5:1 byl už definitivním.

Střešovice dokázaly vykrást půdu prvního Chodova a byť domácí celek nenasadil reprezentantky z MS v Singapuru, body z jeho půdy se i tak počítají všema deseti. Potvrdit je svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse budou chtít už v neděli doma, když se utkají s FBC Ostrava.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - PSN Tatran Střešovice 1:5
branky: 37. Kateřina Kovaříková - 14. Linda Fuchsová, 23. Karolína Stůjová, 53. Kateřina Vachudová, 54. Lucie Želízková, 55. Lucie Krýslová; rozhodčí: Jana Lišková - Monika Zamazalová; vyloučení: 3:1; využití: 0:0; diváků: 550; zásahy brankářů: Karolina Bačková 15 - Eliška Drbalová 23; po třetinách: 0:1, 1:1, 0:3