Lucka Sedláková: Ze začátku se mi na draft moc nechtělo, ale dnes jsem ráda, že jsem jela!

Před blížícím se říjnovým draftem jsme vyzpovídali historicky první hráčku, která se právě po červencovém draftu stala Tatrankou - odchovankyni jihlavského florbalu Lucku Sedlákovou! Ta už má za sebou tatranskou letní přípravu, turnaje, soustředění a první ligový měsíc v týmu střešovických dorostenek.

Ahoj Lucko! Jsi první Tatrankou, která se k nám připojila po červencovém draftu! 

Co tě vedlo k tomu se na Tatranský draft přihlásit? 

Přihlásila jsem se, protože jsem si chtěla alespoň vyzkoušet, jak to v takhle velkých klubech chodí, věděla jsem, že nemám co ztratit. Říkala jsem si, že nejhorší co se může stát je, že to nevyjde, a že to příští rok zkusím znova. 

Jak ses o draftu dozvěděla? 

O draftu jsem se dozvěděla ze sociálních sítí, tam mě to zaujalo, a i když se mi do toho ze začátku nechtělo, nakonec jsem se rozhodla že pojedu, a dnes jsem za to moc ráda. 

Jak to na draftu probíhalo? Zanechalo to v tobě dojem? 

Určitě ano, draft probíhala jako normální trénink, dělali jsme různá cvičení, nebo jsme hráli. Bohužel jsem si zhruba v polovině při špatném došlápnutí natáhla vazy v kotníku, takže jsem konec tréninku proseděla na lavičce, ale i tak se mi to moc líbilo.

Po jaké době od draftu se z tebe stala hráčka Tatranu? 

Hned jak jsem přijela domů z draftu, začali jsme řešit další spolupráci, dohodli jsme se na dvou srpnových soustředěních. Začátkem září už ze mě byla tatranská hráčka.

Máš za sebou letní přípravu, soustředění a první ligový měsíc v Tatranu. Jak to zatím vnímáš? 

Zatím jsem velmi spokojená, a  myslím, že už jsem si v Praze celkem zvykla. Tím, že jsem se se svými spoluhráčkami seznámila už před začátkem sezóny, byl pro mě start v novém týmu jednodušší.

Tvým mateřským klubem je SK Jihlava. Jaký je podle tebe hlavní rozdíl mezi florbalem na Vysočině a ve Střešovicích? 

Je to pro mě poměrně velká změna, pražský florbal je na jiné úrovni než ten na Vysočině. Přijde mi, že na Vysočině se florbal obecně nebere tak vážně jako v Praze, a je to poznat hlavně v ligových soutěžích, je to vyšší level.

Jak bys popsala Tatran jednou větou? 

Tatran je tým, kde všichni makají naplno až do poslední sekundy, a nikdy nic nevzdávají.

Co bys vzkázala hráčkám a hráčům, kteří váhají nad účastí na draftu? 

Chtěla bych je podpořit, určitě se nemají čeho bát. Měli by se chopit této příležitosti, a ukázat trenérům ve Střešovicích, co v nich je, ať už jsou z jakéhokoli klubu.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěchů v tatranském dresu!


VEŠKERÉ INFO O DRAFTU V NEDĚLI 29.10. NALEZNETE ZDE! 

FACEBOOK EVENTbit.ly/tatransky_draft

ONLINE PŘIHLÁŠKAbit.ly/draft_prihlaska