MČR: starší žáci ovládli skupinu a míří do čtvrtfinále

Osmnáct gólů. Dvě výhry. První místo ve skupině a přímý postup do čtvrtfinále. Takový průběh měl první tatranský den na MČR.

První hrací den na MČR dopadl pro starší žáky dobře: se šesti body ovládli tříčlennou skupinu a postupují do čtvrtfinále. Jako první šli do vedení v úvodním utkání Plzeň, která se o první branku postarala již ve třetí minutě, vedení jim ale nezůstalo dlouho. Tatranští si díky silnému tlaku vynutili trestné střílení, ze kterého o třicet tři sekund později srovnal Vít Hrabáček. Pražský tým se do konce první části trefil ještě třikrát. Stejný počet gólů, 1:4, se opakoval i v prostřední třetině, zatímco poslední desetiminutovka byla bezbranková. Hned v prvním zápase MČR se trefilo celkem sedm Tatraňáků a rozložili tak síly mezi sebe.

Podobný průběh zápasu mělo i druhé utkání ve skupině proti Hradci Králové. Během prvních deseti minut střešovický tým šestkrát skóroval a svému soupeři dal jasně najevo, že překvapení nepřipustí. Ačkoliv Hradečtí dali ve druhé a třetí třetině vždy po gólu, proti dalším čtyřem pražským to bylo málo.

Strži ve dvou duelech nastříleli osmnáct branek, zatímco inkasovali pouze čtyřikrát. "Jsem moc rád, že se nám prozatím daří prezentovat se stejným herním stylem, jako ve druhé půlce sezóny. Druhý zápas byl pro nás o kus těžší, byla to dobrá prověrka pro čtvrtfinále. Uvidíme, jak se s tím dnes popasujeme a doufám, že necháme na hřišti všechno," věří trenér Jakub Menhart.

Menhartův tým dnes čeká čtvrtfinálové utkání v 15:30 proti vítězi utkání Uherský Brod brněnští Gullivers