Máme nejvyšší ambice, hlásí trenéři žen Marek Michálek s Pavlem Hudíkem

Po mužích vstoupí do sezóny i střešovické ženy, které budou chtít navázat na semifinálovou účast v poslední sezóně. V novém ročníku je nově povede trenérské duo Marek Michálek - Pavel Hudík, se kterými jsme pro vás připravili rozhovor.

Už o víkendu startuje další sezóna ženské extraligy. Jste rádi, že už to přijde?
Pavel Hudík: Už se nemůžeme dočkat prvních utkání, kde budeme nadále rozvíjet celý nastavený tréninkový proces. Výzva pro nás bude neustále celý proces inovovat, tak aby byl funkční a rozvíjel celý tým směrem k nejvyšší úrovni ženského florbalu.

S čím jako trenéři k ženám přicházíte? Může jít i o dlouhodobé cíle.
Pavel Hudík: S širokým realizačním týmem zahrnující dva fyzioterapeuty Mikoláše s Aničkou, poradce v oblasti sportovní psychologie a týmové dynamiky Tomáše a stálici realizáku Honzu Pojara. Zároveň pokračujeme ve spolupráci s Tomášem Fibigerem v oblasti rozvoje našich brankářek. Cílem celého realizačního týmu je maximální rozvoj velkého potenciálu každé hráčky a celého týmu. Zároveň pokračujeme v budování týmu, který bude dlouhodobě hrát na nejvyšší úrovni extraligy žen s cílem hrát pravidelně v novém modelu Poháru mistrů.

Proběhla předsezónní příprava dle plánu a udály se v jejím složení nějaké zásadnější novinky?
Pavel Hudík: Plán letní přípravy jsem nějakým způsobem naplnili a věřím, že do průběhu sezony jsem připraveni. Jedním z hlavních zaměřeních byl rozvoj silových schopností, což není záležitost pár měsíců, ale dlouhodobý proces, který si budeme vyhodnocovat ve spolupráci s Laboratoří sportovní motoriky na FTVS.
Marek Michálek: Za mě je obrovským přínosem již výše zmínění Tomáš Beran, se kterým pracujeme na rozvoji týmu i mimo florbalovou oblast.

Máte za sebou i povedený Czech Open…jedná se ve vašich očích o pozitivní signál před sezónou?
Pavel Hudík: Jedním z cílů, na které jsme se v průběhu léta zaměřovali byla atraktivita a způsob hry, kterým se chceme prezentovat. Což v našich očích Czech Open naplnil a povedlo se z to z mého pohledu i výsledkově.
Marek Michálek: Myslím, že naši hru si diváci na tribuně opravdu užili.

Loňská sezóna skončila dramatickou sérií proti Chodovu v semifinále. Předpokládám, že nižší ambice, než opět minimálně semifinále mít nelze.
Pavel Hudík: Ambice máme ty nejvyšší.
Marek Michálek: Je tomu rozhodně tak.

Když zabrousíme trochu hlouběji, máte i nějaké dílčí cíle? ...například pro základní část.
Pavel Hudík: Už jsem zmínil atraktivitu a způsob hry, kterým se chceme prezentovat. To je jeden z hlavních cílů v rámci základní části - neustálý rozvoj způsobu hry. Dílčích výsledkových cílů máme několik - zaměříme se na cestu do finále Poháru Českého florbal a přípravu co nejlepší pozice v tabulce před play-off.

Tým vám zůstal v podstatě v totožné podobě, jako loni. Je to i pro vás jako trenéry velká výhoda?
Marek Michálek: Ano je to rozhodně výhoda. Holky se znají a to vždy pomůže chemii na hřišti, zároveň tým posílilo mládí, což hodnotím rovněž velmi pozitivně.

Máte v týmu dravé mládí, ale i velké zkušenosti v podobě například Vendy Beránkové. Na papíře ideální mix, je to tak?
Marek Michálek: Věřím, že to bude vše šlapat jak švýcarské hodinky.

První zápas vás čeká až druhý hrací víkend proti Vítkovicím, potom v týdnu Chodov a do třetice FBC Ostrava. Není nad lehký los na úvod, že?
Pavel Hudík: Klasická zmrzlina před obědem.
Marek Michálek: Alespoň si hned ověříme jak na tom jsme a na čem dál musíme pracovat.