Marný domácí vzdor. Ženy jsou na pokraji vyřazení

Semifinále Extraligy žen se za stavu 1:1 přesunulo z Moravy do Střešovic, kde mohl jít jeden z týmů do trháku.

Senzační výhrou nad Vítkovicemi šokovaly minulý víkend svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka celou florbalovou veřejnost a i když druhý duel série prohrály, vezly do Prahy velmi solidní stav 1:1. Na domácí půdě se pak chtěli podobnému husarskému kousku minimálně přiblížit.

Byly to však Vítkovice, kdo šel v prvním duelu do vedení. Střešovickou defenzivu prolomila v 6: minutě Planková a i když to byl jediný úspěšný projektil hostujícího týmu v první dvacetiminutovce, na vedení mu to stačilo. V polovině zápasu se pak navíc prosadila Barbora Husková a Vítkovice vedly v na góly skoupém utkání 2:0, což byl i stav po 40 odehraných minutách.

Pak se však začaly dít věci. Nejprve ve 42. minutě snížila Simona Korbelářová, přesilovku pak ve 45. minutě využila Želízková a z ničeho nic bylo vyrovnáno. Domácí naděje na druhý bod série pak držela svými zákroky Monika Šolleová, která dokázala zneškodnit i trestné střílení Huskové ve 49. minutě. Na branku Maroszové z poloviny poslední části už však byla krátká i ona a Vítkovice si vzaly vedení zpátky. To už navíc do konce zápasu nepustily a ujaly se vedení 2:1 na zápasy.

PSN Tatran Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:3
branky: 42. Simona Korbelářová, 45. Lucie Želízková - 6. Eliška Planková, 30. Barbora Husková, 50. Vendula Maroszová; rozhodčí: Jan Beránek - Jaroslav Přibyl; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 162; zásahy brankářů: Monika Šolleová 15 - Nikola Příleská 15; po třetinách: 0:1, 0:1, 2:1

Start druhého pražského duelu nabídl diametrálně gólovější podívanou, než ten první. Tatran vedl v 5. minutě už 2:0 a nerozhodilo ho ani snížení z hole Seevaldové. V 10. minutě totiž zvýšila už na 3:1 Želízková a i když hosté snížily i podruhé, na vedení domácího týmu po úvodní třetině to nic nezměnilo.

Klíčový moment přišel v úvodu druhé části. Trestné střílení nejprve neproměnila Kateřina Seemannová, následně byla vyloučena Lovíšková a Vítkovice v přesilovce srovnaly. Do konce druhé třetiny si navíc poprvé v zápase dokázaly vzít vedení na svou stranu a po 40 minutách vedly 4:3.

Jednobrankový rozdíl platil až do 55. minuty, kdy domácí naděje začaly pomalu uvadat zásluhou branky Dominiky Buczek. Ta stejná hráčka navíc o chvíli později přidala svůj druhý gól a když pak ještě zkompletovala hattrick Seevaldová, bylo vymalováno. Gól Seemannové ke konci duelu už tak byl jen pouhou kosmetickou úpravou.

Vítkovice tak třetí duel ovládly poměrem 7:4 a sérii mohou ve středu na domácí půdě ukončit.

PSN Tatran Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:7
branky: 3. Michaela Mechlová, 5. Lucie Vernerová, 10. Lucie Želízková, 59. Kateřina Seemannová - 7. Sára Seevaldová, 14. Barbora Husková, 24. Sára Seevaldová, 35. Michaela Kubečková, 55. Dominika Buczek, 57. Dominika Buczek, 58. Sára Seevaldová; rozhodčí: Milan Baloun - Tomáš Kostinek; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 158; zásahy brankářů: Monika Šolleová 22 - Nikola Příleská 22; po třetinách: 3:2, 0:2, 1:3