Tatran Střešovice » Martin Frühbauer se vrací do Tatranu! Michal Rebro putuje na Chodov

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

čtvrtek 9.5.2019

Martin Frühbauer se vrací do Tatranu! Michal Rebro putuje na Chodov

MARTIN FRÜHBAUER SE VRACÍ DO TATRANU! MICHAL REBRO MÍŘÍ NA CHODOV

Střešovický A-tým hlásí před startem nové sezóny další změnu! Do Tatranu se vrací brankář, který byl součástí dvou juniorských mistrovských sezon a prostředí Tatranu tak velice dobře zná - chystá se totiž návrat havlíčkobrodského odchovance Martina Frühbauera. Druhým směrem, tedy do pražského Chodova, míří dlouholetá brankářská opora Tatranu Michal Rebro, který po několika letech strávených v brankářské dvojici s Tomášem Kafkou minulou sezónu odchytal v pozici tatranské jedničky. 

Michal Rebro se tak po 6 sezónách strávených v dresu Tatranu Střešovice loučí s klubem, se kterým získal v roce 2015 mistrovský titul po památné nájezdové rošádě, kdy nejprve po 4 inkasovaných brankách v základní hrací době uvolnil brankoviště Tomáši Kafkovi, aby se pak vrátil do branky na závěrečné nájezdy, ve kterých vychytal proti střelcům Mladé Boleslavi mistrovský titul

"O tom, zda změním dres, jsem uvažoval od letošního konce sezóny, který pro mě byl velkým zklamáním. Rozhodování nebylo snadné a věřím, že jsem ho absolvoval naposledy. Jednou z možností byl i úplný konec s florbalem, jelikož jsem poslední dobou postrádal chuť do hry a bylo stále těžší dávat florbalu sto procent sebe. To byl nakonec ten hlavní důvod mého přestupu do nového prostředí na Chodov, kde opět věřím v nalezení potřebné motivace. S pár kluky z Chodova jsme florbalovou kariéru startovali na proseckých parketách, takže to bude po 20ti letech malý návrat k začátkům. Z Tatranu mám za těch 6 sezón spoustu krásných zážitků, vzpomínek a kamarádů, kterým budu vždy držet palce. Tímto děkuji celému Tatranu." I my děkujeme Michalovi za jeho 6 let v Tatranu a přejeme mu hodně štěstí v jeho novém působišti! 

Opačným směrem, tedy z Chodova do Tatranu, míří bývalý brankář tatranské juniorky Martin Frühbauer, který po završení juniorského hattricku v sezoně 2016/17 vzhledem k tehdejšímu silnému tatranskému brankářskému tandemu Kafka - Rebro zamířil právě na Chodov. Po 2 letech strávených na Jižním městě se ale Freeba vrací zpět do služeb Střešovic! "Musím říct, že to bylo velmi těžké rozhodování, protože oba kluby jsou velmi kvalitní . Rozhodovaly maličkosti. Přiznávám se, že Chodov mám rád, jenže Tatran je pro mě srdcová záležitost, a proto mě to do Tatranu táhlo více. Navíc tu teď hrají kluci, se kterými si rozumím a hrával jsem s nimi v juniorech. I proto jsem se tak rozhodl. Samozřejmě že na Chodově jsem prožil 2 skvělé roky, za něž bych chtěl poděkovat jak klukům, tak i trenérům a celkově celému oddílu Chodova. Jsem moc rád, že mohu být součástí tatranského týmu a celkově se na mé nové angažmá velice těším." Většinu minulé sezóny odchytal Martin v dresu prvoligového Start98 Kunratice. My se už těšíme na jeho návrat do střešovického brankoviště! 

K rošádě ve střešovickém brankovišti se vyjádřil i Jakub Menhart: "Rád bych poděkoval Michalovi za roky, které v Tatranu strávil. Michal se dostává do finální fáze své florbalové kariéry a vyjádřil zájem změnit prostředí s vidinou nové motivace. Rozhodli jsme se tomuto požadavku vyhovět a přejeme mu vše nejlepší do dalších sezón. Nyní se už díváme do budoucnosti a jsem nadšený, že se povedlo přivést kvalitní náhradu v podobě Martina Frühbauera. Freeba je mladý brankář s velkým potenciálem a my se těšíme, že ho u nás naplno rozvine. Kromě toho tatranské prostředí zná a jsem přesvědčen, že udělá maximum pro úspěšný návrat. Máme nyní v kádru relativně velké množství brankářů a bude jen na klucích kdo ukáže, že má dostat největší prostor na hřišti."

 
Naši partneři